Арсенал записа трета поредна победа в шампионата и се наложи с 2:0 като гост на Уулвърпемптън. Автори на двата гола бе мароканския национал Маруан Шамак, който се разписа в първата и последната минута на двубоя.

Със спечелените три точки “артилеристите” в челната тройка с 23. Съперникът им остава на предпоследната позиция.

Грандът Ливърпул отново не спечели мача си. “Червените”, който показваха признаци на излизане от кризата направиха 1:1 като гост на Уигън. Фернандо Торес откри в 7-ата минута, но съотборниците му не удържаха крехката преднина. Родълидж изравни в 52-ата минута.

Въпреки това Ливърпул вече се намира в първата половина на класирането с 16 точки./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 12 КРЪГ

От 9 ноември (вторник)
1:0 Роберт Хут (44), 2:0 Рикардо Фулър (71), 2:1 Кейт Фахи (74), 2:2 Камерън Джером (76), 3:2 Дийн Уайтхед (85)

Тотнъм – Съндърланд 1:1
1:0 Рафаел ван дер Ваарт (65), 1:1 Асамоа Гиан (67)

ПРЕДСТОЯЩИ
На 10 ноември (сряда)
Уест Хям – Уест Бромич 2:2
0:1 Одемвинге (38-д), 1:1 Паркър (43), 2:1 Пикион (50-д), 2:2 Ибанес (73)

Уигън – Ливърпул 1:1
0:1 Торес (7), 1:1 Родълидж (52)

Уулвърхемптън – Арсенал 0:2
0:1 Шамак (1), 0:1 Шамак (90)

Астън Вила – Блекпул 3:2
1:0 Даунинг (28), 1:1 Хареууд (45), 2:1 Делфунесо (60), 2:2 Кембъл (87), 3:2 Колинс (89)

Челси – Фулъм 1:0
1:0 Есиен (30)

Нюкасъл – Блекбърн 1:2
0:1 Педерсен (3), 1:1 Керъл (47), 1:2 Робъртс (82)

Евертън – Болтън 1:1
0:1 Класнич (79), 1:1 Бекфорд (90)