Сток Сити се отдалечи от последните места в класирането на Висшата лига след драматична победа с 3:2 срещу Бирмингам. Срещата бе от междинния 12-и кръг в Англия.

Двубоят на "Британия Стейдиъм" бе доста интригуващ. Домакините поведоха с 2:0, гостите направиха 2:2, за да се стигне до крайното 3:2 за "грънчарите".

Робърт Хут откри за Сток Сити в 44-ата минута, а Рикардо Фулър удвои в 71-ата.

Три минути по-късно резервата Кейт Фахи намали за гостите, а 120 секунди след това Камерън Джером смълча трибуните на "Британия Стейдиъм", реализирайки за 2:2. Така в рамките само на 5 минути паднаха 3 попадения.

Домакините все пак се добраха до трите точки, а крайното 3:2 оформи Дийн Уайтхед в 85-ата минута.

Благодарение на успеха селекцията на Тони Пулис се изкачи на 15-ото място с 13 точки в актива си. Бирмингам е на 17-ата позиция с 12 точки. /БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 12 КРЪГ

От 9 ноември (вторник)
1:0 Роберт Хут (44), 2:0 Рикардо Фулър (71), 2:1 Кейт Фахи (74), 2:2 Камерън Джером (76), 3:2 Дийн Уайтхед (85)

Тотнъм – Съндърланд 1:1
1:0 Рафаел ван дер Ваарт (65), 1:1 Асамоа Гиан (67)

ПРЕДСТОЯЩИ

На 10 ноември (сряда)
21:45 часа Уест Хям – Уест Бромич
Баланс: 74 мача, 30 победи за Уест Хям, 11 равенства, 33 победи за Уест Бромич

21:45 часа Уигън – Ливърпул
Баланс: 10 мача, 1 победа за Уигън, 2 равенства, 7 победи за Ливърпул

21:45 часа Уулвърхемптън – Арсенал (Диема 2)

Баланс: 134 мача, 69 победи за Евертън, 30 равенства, 35 победи за Болтън

22:00 часа Манчестър Сити – Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 142 мача, 37 победи за Манчестър Сити, 48 равенства, 57 победи за Манчестър Юнайтед

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство