С два гола на Рафаел ван дер Ваарт Тотнъм постигна пълен обрат и победи с 2:1 в домакинството си на Астън Вила от 7-ия кръг на Висшата лига.

Българският национал Стилиян Петров бе титуляр за гостите от Бирмингам. Стенли игра до 81-ата минута в мача на "Уайт Харт Лейн", когато бе сменен от Стивън Айрлънд.

Точен за Вила в 16-ата минута бе Марк Олбрайтън, а Рафаел ван дер Ваарт вкара в 45-ата и 75-ата, донасяйки успеха с 2:1 на "шпорите".

Само преди дни холандската звезда би още един наш национал - Николай Михайлов. В мач от Група "А" на Шампионската лига българският вратар първо спаси дузпа на Ван дер Ваарт, който малко по-късно му вкара при победата на Тотнъм над Твенте с 4:1.

След успеха над Астън Вила Тотнъм заема 5-ото място във Висшата лига с 11 точки, колкото имат още Арсенал, Манчестър Сити и Уест Бромич. Стилиян Петров и съотборниците му са осми с 10 точки.

В друг мач от 7-ия кръг Евертън победи като гост с 2:0 Бирмингам, Сток Сити се наложи с минималното 1:0 срещу Блекбърн, а Уест Хям и Фулъм не се победиха, завършвайки 1:1. /БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 7 КРЪГ

От 2 октомври (събота)
Уигън – Уулвърхемптън
2:0
1:0 Жорди Гомес (65), 2:0 Уго Родалега (86)

Бирмингам – Евертън 0:2
0:1 Роджър Джонсън (54-автогол), 0:2 Тим Кейхил (90)

Сток Сити – Блекбърн 1:0

1:0 Джонатан Уолтърс (48)

Съндърланд – Манчестър Юнайтед 0:0

Тотнъм – Астън Вила
 2:1
0:1 Марк Олбрайтън (16), 1:1 Ван дер Ваарт (45), 2:1 Ван дер Ваарт (75)

Уест Бромич - Болтън 1:1
0:1 Йохан Елмандер (64), 1:1 Джеймс Морисън (78)

Уест Хям - Фулъм 1:1
0:1 Клинт Демпси (33), 1:1 Фредерик Пикьон (51)

На 3 ноември (неделя)
15:30 часа Манчестър Сити – Нюкасъл (Нова Спорт)
Баланс: 148 мача, 49 победи за Манчестър Сити, 35 равенства, 64 победи за Нюкасъл

17:00 часа Ливърпул – Блекпул
Баланс: 40 мача, 18 победи за Ливърпул, 9 равенства, 13 победи за Блекпул

18:00 часа Челси – Арсенал (Диема)
Баланс: 146 мача, 43 победи за Челси, 44 равенства, 59 победи за Арсенал

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.