Манчестър Юнайтед допусна издънка, завършвайки 0:0 при гостуването си на Съндърланд от 7-ия кръг на Висшата лига.

Наставникът на "червените дяволи" Сър Алекс Фъргюсън изненадващо остави Димитър Бербатов на пейката за този мач. Митко се появи на терена на "Стейдиъм ъф Лайт" в началото на второто полувреме, но този път не успя да се изяви като спасител и да донесе победата на Манчестър Юнайтед.

Още с едно от първите си докосвания на топката Бербо я прати в мрежата на съперника, но попадението бе правилно отменено заради засада. В 80-ата минута Хавиер Ернандес изведе Митко на стрелкова позиция, но нападателят би покрай дясната греда на вратата на Съндърланд.

Домакините, които в миналия кръг направиха 2:2 с Ливърпул, могат да съжаляват, че не взеха трите точки от Манчестър Юнайтед.

В началото на мача Стед Малбранк пропиля отлична възможност за откриване на резултата. След това и Бодевайн Зенден не успя да преодолее Едвин ван дер Сар, а в края на мача Асамоа Гиан бе на косъм да отбележи със задна ножица, но холандският страж на гостите спаси.

Така "червените дяволи" записаха четвърто поредно гостуване, в което не могат да запишат успех.

Мачът на "Стейдиъм ъф Лайт" започна с 15-минутно закъснение. Причината бе спукана тръба, заради която съблекалнята на "червените дяволи" започна да се наводнява.

След днешната си издънка Манчестър Юнайтед е втори във Висшата лига с 13 точки. Лидерът Челси е с 15, а Съндърланд заема 10-ата позиция с 8 в актива си. /БЛИЦ

Съставът на Манчестър Юнайтед: 1.Едвин ван дер Сар, 21.Рафаел Да Силва, 5.Рио Фърдинанд, 15.Неманя Видич, 22.Джон О`Шей, 24.Дарън Флетчър, 18.Пол Скоулс, 17.Нани, 8.Андерсон (80-33.Бебе), 27.Федерико Македа (64-14.Хавиер Ернандес), 7.Майкъл Оуен (46-9.Димитър Бербатов)

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 7 КРЪГ

От 2 октомври (събота)
Уигън – Уулвърхемптън 2:0
1:0 Жорди Гомес (65), 2:0 Уго Родалега (86)

Бирмингам – Евертън 0:2
0:1 Роджър Джонсън (54-автогол), 0:2 Тим Кейхил (90)

Сток Сити – Блекбърн 1:0

1:0 Джонатан Уолтърс (48)

Съндърланд – Манчестър Юнайтед 0:0

Тотнъм – Астън Вила
 2:1
0:1 Марк Олбрайтън (16), 1:1 Ван дер Ваарт (45), 2:1 Ван дер Ваарт (75)

Уест Бромич - Болтън 1:1
0:1 Йохан Елмандер (64), 1:1 Джеймс Морисън (78)

Уест Хям - Фулъм 1:1
0:1 Клинт Демпси (33), 1:1 Фредерик Пикьон (51)

На 3 ноември (неделя)
15:30 часа Манчестър Сити – Нюкасъл (Нова Спорт)
Баланс: 148 мача, 49 победи за Манчестър Сити, 35 равенства, 64 победи за Нюкасъл

17:00 часа Ливърпул – Блекпул
Баланс: 40 мача, 18 победи за Ливърпул, 9 равенства, 13 победи за Блекпул

18:00 часа Челси – Арсенал (Диема)
Баланс: 146 мача, 43 победи за Челси, 44 равенства, 59 победи за Арсенал

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.