Българският национал Мартин Петров игра цял мач за Болтън при гостуването на Уест Бромич, завършило 1:1.

Марто дори можеше да донесе победата на тима си, но в 75-ата минута, след като остана сам срещу вратаря на домакините Скот Карсън, би покрай вратата. Три минути след това Джеймс Морисън изравни за Уест Бромич, а преди това Йохан Елмандер бе извел Болтън напред с гол в 64-ата минута.

Във временното класиране Болтън е в средата на таблицата с 8 точки, колкото имат още Блекбърн и Уигън. Уест Бромич е шести с 11 в актива си.

Както е известно, Мартин Петров бе основна фигура за Болтън при равенството 2:2 с Манчестър Юнайтед в миналия кръг, когато се отчете с гол и асистенция. /БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 7 КРЪГ

От 2 октомври (събота)
Уигън – Уулвърхемптън
2:0
1:0 Жорди Гомес (65), 2:0 Уго Родалега (86)

Бирмингам – Евертън 0:2
0:1 Роджър Джонсън (54-автогол), 0:2 Тим Кейхил (90)

Сток Сити – Блекбърн 1:0

1:0 Джонатан Уолтърс (48)

Съндърланд – Манчестър Юнайтед 0:0

Тотнъм – Астън Вила
 2:1
0:1 Марк Олбрайтън (16), 1:1 Ван дер Ваарт (45), 2:1 Ван дер Ваарт (75)

Уест Бромич - Болтън 1:1
0:1 Йохан Елмандер (64), 1:1 Джеймс Морисън (78)

Уест Хям - Фулъм 1:1
0:1 Клинт Демпси (33), 1:1 Фредерик Пикьон (51)

На 3 ноември (неделя)
15:30 часа Манчестър Сити – Нюкасъл (Нова Спорт)
Баланс: 148 мача, 49 победи за Манчестър Сити, 35 равенства, 64 победи за Нюкасъл

17:00 часа Ливърпул – Блекпул
Баланс: 40 мача, 18 победи за Ливърпул, 9 равенства, 13 победи за Блекпул

18:00 часа Челси – Арсенал (Диема)
Баланс: 146 мача, 43 победи за Челси, 44 равенства, 59 победи за Арсенал

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.