Английският Тотнъм постигна първа победа в историята си в групите на Шампионската лига. “Шпорите” надиграха категорично холандския шампион Твенте с 4:1, а на вратата на тима бе българинът Николай Михайлов. Родният страж имаше добри прояви, дори спаси дузпа, бита от Рафаел ван дер Ваарт, но извади четири пъти топката от вратата си. Това беше първият мач в историята на Шампионската Лига, в който един отбор получава правото да бие три дузпи в редовното време на един мач. В другия мач от групата актуалният шампион Интер разби Вердер с 4:0.

В началните минути на мача Михайлов на няколко пъти се прояви много добре и се справи с домакинския натиск В 10-ата минута Павлюченко би към Михайлов, но нашият страж спаси. В 40-ата минута Питър Крауч бе повален в наказателното поле и Хауге отсъди първата дузпа в мача. Зад топката застана Ван дер Ваарт, чийто удар обаче бе отразен от българския национал. В 43-ата минута отново Ван дер Ваарт излезе сам срещу Михайлов, но нашето момче акробатично изби.

Още в началото на второто полувреме все пак холандецът откри резултата. В 47-ата минута Крауч свали топката с глава за своя съотборник, който с мощен удар вкара във вратата на Михайлов. Само три минути Роман Павлюченко реализира за 2:0 след нова дузпа за Тотнъм. В 56-ата минута Твенте върна един гол. Чадли се възползва от разбъркване в наказателното поле на Тотнъм и реализира за 1:2.

В 61-ата минута Ван дер Ваарт остави “шпорите” с човек по-малко след грубо нарушение срещу Росалес, което му донесе втори жълт картон.Противно на очакванията че Твенте ще нападат с оглед на численото преимущество, отново Тотнъм вкара гол. В 64-ата минута , след лека симулация на Гарет Бейл, реферът Тере Хауге даде втора дузпа за "Шпорите". Павлюченко направи 3:1, като хладнокръвно копна топката пред погледа на Ники Михайлов. В 69-ата минута Алън Хътън отново излезе сам срещу българския вратар, но той излезе и спаси нов сигурен гол. В 74-ата минулта Лука Модрич се озова за кой ли път лице в лице с Михайлов, но защитникът на Твенте Дъглас в лоследния момент изби с шпагат. 3 минути преди края на мача Гарет Бейл реализира четвърти гол в мрежата на българина, след като си поведе топката с глава и разстреля националния ни вратар с удар от 5 метра./БЛИЦ

Тотнъм – Твенте 4:1
1:0 Рафаел ван дер Ваарт (47), 2:0 Роман Павлюченко (50-дузпа), 2:1 Чадил (56), 3:1 Роман Павлюченко (64-дузпа), 4:1 Гарет Бейл (85)
Тотнъм: 1.Аурелио Гомес, 2.Алан Хътън, 22.Ведран Чорлука, 19.Себастиан Басонг, 32.Беноа Асу-Екото, 6.Том Хъдълстоун, 14.Лука Модрич (82 - Аарън Ленън), 3.Гарет Бейл, 11.Рафаел ван дер Ваарт, 15.Питър Крауч (66 - Джърмейн Джинас), 9.Роман Павюлченко (89 - Роби Кийн)

Твенте: 13.Николай Михайлов, 15.Роберто Росалес, 4.Петер Висгерхоф, 19.Дъглас, 3.Ники Куйпер, 6.Воут Брама, 7.Дени Ландзаат (69 - Де Йонг), 8.Тео Янсен, 10.Бриан Руис, 11.Емир Байрами (28 - Чадли), 21.Марк Янко