Българският национал Мартин Петров бе основна фигура за Болтън при равенството 2:2 с Манчестър Юнайтед в мач от 6 кръг на Висшата лига. Петров записа гол и асистенция за Уондърърс. Същият актив записа и Луиш Нани от “червените дяволи”.

В 6-ата минута Мартин Петров изпълни корнер вдясно от вратата на Ван Дер Сар, Зат Найт с крак засече топката и я прати в мрежата. Дори опитът за намеса на намиращия се на голлинията Патрис Евра бе недостатъчен, за да предотврати гола.

Португалският национал Луиш Нани успя да изравни резултата в 23-ата минута. Той се разписа след самостоятелен пробив през центъра на защитата на домакините.

Болтън взе нов аванс в резултата. В 67-ата минута Петров влезе в наказателното поле на Манчестър Юнайтед отляво, получи пас от Йохан Елмандер и след като се справи с Парк Джи Сунг прати топката във вратата на Едвин ван дер Сар.

Шест минути по-късно резервата Майкъл Оуен вкара изравнителното попадение за 2:2. Нападателят на Манчестър Юнайтед се разписа с глава след центриране от фаул на Нани. Три минути преди това Оуен се появи на терена на мястото на Дарън Флетчър.

Мартин Петров бе титуляр в състава на Болтън и бе заменен в добавеното време на мача от Матю Тейлър. Димитър Бербатов бе в стартовите 11 на Манчестър Юнайтед и остана на терена без смяна. Болтън продължава да няма домакинска победа от началото на сезона, а "червените дяволи" пък все още не са успели да спечелят трите точки при гостуване в английското първенство през този шампионат./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 5 КРЪГ

Манчестър Сити – Челси 1:0
1:0 Карлос Тевес (59)

Арсенал – Уест Бромич 2:3
0:1 Одемвинге (50), 0:1 Хара (53), 0:3 Томас (73), 1:3 Насри (75), 2:3 Насри (90)

Бирмингам – Уигън 0:0

Блекпул – Блекбърн 1:2
0:1 Адам (20-автогол), 1:1 Филипс (85), 1:2 Емертън 90)

Фулъм – Евертън 0:0

Ливърпул – Съндърланд 2:2
1:0 Дирк Кайт (5), 1:1 Дарън Бент (25-дузпа), 1:2 Дарън Бент (48), 2:2 Стивън Джерард (64)

Уест Хям – Тотнъм 1:0
1:0 Фредерик Пикион (29)

От 26 септември (неделя)
Болтън – Манчестър Юнайтед 2:2
1:0 Зат Найт (6), 1:1Луиш Нани (23), 2:1 Мартин Петров (67), 2:2 Майкъл Оуен (73)

На 26 септември (неделя)
16:05 часа Уулвърхемптън – Астън Вила (Нова Спорт)
Баланс: 100 мача, 33 победи за Уулвърхемптън, 24 равенства, 43 победи за Астън Вила

18:10 часа Нюкасъл – Сток Сити (Нова Спорт)
Баланс: 68 мача, 31 победи за Нюкасъл, 17 равенства, 20 победи за Сток Сити

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.