Арсенал загуби с 2:3 от Уест Бромич в мач от 6-ия кръг на английската Висша лига. “Артилеристите” бяха по-добрият отбор на “Емирейтс”, но допуснаха много грешки в защита. Всичко по-интересно в Лондон се случи през второто полувреме, когато паднаха и петте гола. В 50-ата минута Питър Одемвинге откри резултата, а само две минути по-късно Гонсало Хара удвои преднината на гостите. В 73-ата минута Арсенал вече губеше с 0:3 след попадение на Жером Томас. Домакините все пак стигнаха до два гола, които обаче се оказаха недостатъчни дори и за точката. В 75-ата минута Самир Насри намали на 1:3, а отново той направи 2:3 с попадение в 90-ата минута.

Ливърпул продължи с издънките си под ръководството на Рой Ходжсън. След като през седмицата тимът отпадна от Карлинг Къп от Нортхямптън, днес стигна само до 2:2 у дома срещу Съндърланд. Дирк Каут откри резултата в 5-ата минута, но два гола на Дарън Бент обърнаха ситуацията на терена. Стивън Джерард възстанови равенството в 64-ата минута.

Гол на Фернандо Торес още във втората минута бе отменен заради засада. Само три минути по-късно обаче Майкъл Търнър направи подарък на Ливърпул, след като изведе Фернандо Торес и Дирк Каут сами срещу вратаря си Симон Миньоле. Двамата нямаше как да сгрешат и Каут откри резултата.

В 28-ата минута Кристиян Поулсен игра с ръка в наказателното поле и съдията Стюарт Атуел отсъди дузпа. От бялата точка Дарън Бент възстанови равенството. Домакините така и не успяха да се отърват от шока и само три минути след началото на второто полувреме Бент вкара втори гол за 1:2, възползвайки се от центриране на Недъм Онуа. В 64-ата минута Стивън Джерард за пореден път спаси поне частично честта на Ливърпул. От собствената си половина той организира контраатака и я завърши сам с глава след центриране на Фернандо Торес за 2:2. Това попадение вдигна Ливърпул и до края на мача момчетата на Рой Ходжсън изпуснаха няколко положения. Джо Коул и Фернандо Торес не успяха да вкарат от чисти ситуации в 75-ата минута, а в добавеното от съдията време нови пропуски на Агер и Нгог лишиха Ливърпул от успеха./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 5 КРЪГ

Манчестър Сити – Челси 1:0
1:0 Карлос Тевес (59)

Арсенал – Уест Бромич 2:3
0:1 Одемвинге (50), 0:1 Хара (53), 0:3 Томас (73), 1:3 Насри (75), 2:3 Насри (90)

Бирмингам – Уигън 0:0

Блекпул – Блекбърн 1:2
0:1 Адам (20-автогол), 1:1 Филипс (85), 1:2 Емертън 90)

Фулъм – Евертън 0:0

Ливърпул – Съндърланд 2:2
1:0 Дирк Кайт (5), 1:1 Дарън Бент (25-дузпа), 1:2 Дарън Бент (48), 2:2 Стивън Джерард (64)

Уест Хям – Тотнъм 1:0
1:0 Фредерик Пикион (29)

На 26 септември (неделя)
14:00 часа Болтън – Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 114 мача, 41 победи за Болтън, 24 равенства, 49 победи за Манчестър Юнайтед

16:05 часа Уулвърхемптън – Астън Вила (Нова Спорт)
Баланс: 100 мача, 33 победи за Уулвърхемптън, 24 равенства, 43 победи за Астън Вила

18:10 часа Нюкасъл – Сток Сити (Нова Спорт)
Баланс: 68 мача, 31 победи за Нюкасъл, 17 равенства, 20 победи за Сток Сити

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.