Уест Хям записа първи успех във Висшата лига, след като победи в лондонското дерби Тотнъм с 1:0. Единственото попадение реализира Фредерик Пикион в 29-ата минута с глава и донесе заслужени три точки на "чуковете". Домакините започнаха добре и в първите десетина минути създадоха няколко опасности пред вратата на Карло Кудичини. Киърън Дайър и Пикион бяха близо до гола, а Джърмейн Джинaс отговори с прекрасен удар от дистанция, спасен от Робърт Грийн.

В 29-ата минута след поредния корнер пред вратата на Кудичини, Фредерик Пикион откри резултата след удар с глава. Десетина минути по-късно Лука Модрич стреля силно от воле почти от границата на наказателното поле, но Грийн успя да избие топката, която в последствие срещна напречната греда. В 55-ата минута Том Худълстоун пропиля най-чистото положение за Тотнъм до момента, след като бе изведен добре в наказателното поле, преодоля Грийн, но стреля неточно. Кудичини спаси опасни удари на Виктор Обиня и Марк Нобъл, които пропуснаха да удвоят аванса на Уест Хям./БЛИЦ