Манчестър Сити победи Челси с 1:0 в най-интересния мач от кръга във Висшата лига. Единственото попадение бе дело на аржентинския национал Карлос Тевес.

Това е първо поражение за “сините” от Лондон, които до този момент имаха 5 победи от 5 мача. “Гражданите” пък се утвърждават в челото на класирането, като запазиха шанс за първото място, което е целта на собствениците. Сити се превръща в черна котка за тима на Карло Анчелоти, като печели трети пореден мач.

Първото полувреме бе без сериозни голови положения. В 28-ата минута Бранислав Иванович засече топката с глава, но тя срещна напречната греда, а при добавката му вратарят Джо Харт спаси. Това бе и най-интересния момент от първата част.

Победното попадение в срещата падна в 59-ата минута. Яя Туре намери Карлос Тевес, който пое топката от около централната линия, стигна до наказателното поле, залъга защитниците на лондончани и стреля в долния десен ъгъл на безпомощния Чех.

До края на мача играчите на Челси така и не успяха да намерят път към вратата и записаха първото си поражение в шампионата от 17 април, когато паднаха с 1:2 като гост на Тотнъм./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 5 КРЪГ

Манчестър Сити – Челси 1:0
1:0 Карлос Тевес (59)

Арсенал – Уест Бромич 2:3
0:1 Одемвинге (50), 0:1 Хара (53), 0:3 Томас (73), 1:3 Насри (75), 2:3 Насри (90)

Бирмингам – Уигън 0:0

Блекпул – Блекбърн 1:2
0:1 Адам (20-автогол), 1:1 Филипс (85), 1:2 Емертън 90)

Фулъм – Евертън 0:0

Ливърпул – Съндърланд 2:2
1:0 Дирк Кайт (5), 1:1 Дарън Бент (25-дузпа), 1:2 Дарън Бент (48), 2:2 Стивън Джерард (64)

Уест Хям – Тотнъм 1:0
1:0 Фредерик Пикион (29)

На 26 септември (неделя)
14:00 часа Болтън – Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 114 мача, 41 победи за Болтън, 24 равенства, 49 победи за Манчестър Юнайтед

16:05 часа Уулвърхемптън – Астън Вила (Нова Спорт)
Баланс: 100 мача, 33 победи за Уулвърхемптън, 24 равенства, 43 победи за Астън Вила

18:10 часа Нюкасъл – Сток Сити (Нова Спорт)
Баланс: 68 мача, 31 победи за Нюкасъл, 17 равенства, 20 победи за Сток Сити

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.