Манчестър Юнайтед победи с минималното 1:0 Съндърланд и отново се доближи на точка от лидера в класирането Челси кръг преди края на шампионата. Единственото попадение за шампионите реализира Луиш Карлуш Нани в 33-ата минута. Тогава той препарира стража на домакините Гордън с плътен диагонален удар. Няколко пропуска след почивката направи Димитър Бербатов, който на два пъти удобни положения не успя да вкара втори гол за своя тим. Митко бе сменен от сър Алекс Фъргюсън в 74-ата минута.

Първата част бе изключително интересна с по няколко положения и пред двете врати, като превес имаха гостите. Райън Гигс удари гредата зад Крейг Гордън с техничен удар извън наказателното поле. Стед Малбранк можеше да открие за "черните котки", но ударът му извън наказателното поле бе отразен от Ван дер Сар. В 33-ата минута Нани завърши страхотна комбинация на Манчестър Юнайтед и с диагонален удар откри резултата. Бербатов, Рууни, Гигс и Флетчър "скриха топката" на отбраната на домакините и изведоха португалското крило на шампионите, който с плътен удар реализира.

През втората част Бербатов бе в центъра на вниманието на "Стейдиъм ъф Лайт", след като именно пред него се откриха най-чистите положения за гостите. Той обаче не успя да се възползва от тях и да удвои преднината на "червените дяволи". В първия случай Бербо не успя да уцели вратата от два-три метра. При втората ситуация той надскочи бранителите на гостите, за да засече центриране отляво, но прати топката над гредата.

До края на мача домакините опитваха да стигнат до реми, но гостите действаха на контраатаки. Удар на Нани бе избит от голлинията от бранител на домакините, а пред вратата на Ван дер Сар се стигна само до няколко разбърквания и изсипани топки./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 37 КРЪГ

От 1 май (събота) от 14:45 часа

Бирмингам - Бърнли 2:1
1:0 Бриан Йенсен (29-автогол), 2:0 Кристиан Бенитес (41), 2:1 Стивън Томпсън (87)

Манчестър Сити - Астън Вила 3:1
0:1 Джон Карю (16), 1:1 Карлос Тевес (41-дузпа), 2:1 Еманюел Адебайор (42), 3:1 Крейг Белъми (89)

Портсмут - Уулвърхемптън 3:1
1:0 Аруна Диндан (20), 1:1 Кевин Дойл (35), 2:1 Джон Утака (39), 3:1 Майкъл Браун (67)

Сток Сити - Евертън 0:0

Тотнъм - Болтън 1:0
1:0 Том Хъдълстоун (38)

Ливърпул - Челси 0:2
0:1 Дрогба (33), 0:2 Лампард (54)

Фулъм - Уест Хям 3:2
1:0 Демпси (45), 2:0 Карлтън Коул (58-автогол), 2:1 Карлтън Коул (61), 3:1 Окака Чука (79), 3:2 Франко (90)

103 мача, 24 победи за Блекбърн, 29 равенства, 50 победи за Арсенал

Заб.: От този кръг стартира предаването на мачове от Висшата лига и по новия спортен канал - Нова Спорт, който е на мястото на телевизия ММ. За подробности - ТУК