Алекс Маклийш е на крачка от това да стане най-успешният мениджър в историята на Бирмингам от 51 години. По този начин шотландецът ще опровергае тотално критиците, които в началото на сезона слагаха отбора сред изпадащите от Висшата лига.

Маклийш трябва да задържи тима си на девето място в класирането и да изравни най-доброто класиране на тима в английския елит от 1959 г. Кръг преди края “сините” са девети, след като записаха 14-и пореден мач без домакинска загуба.

В мач от 37 кръг Бирмингам се наложи с 2:1 над изпадналия Бърнли. Домакините откриха резултата в 29-ата минута след нелеп автогол на вратаря на Бърнли Бриан Йенсен, който отклони във вратата си удар Камерън Джеръм. В 41-ата Кристиан Бенитес удвои, като по този начин отпразнува своя 24-и рожден ден. Гостите стигнаха до почетно попадение чрез Стивън Томпсън три минути преди края./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 37 КРЪГ
От 1 май (събота) от 14:45 часа
Бирмингам - Бърнли 2:1

1:0 Бриан Йенсен (29-автогол), 2:0 Кристиан Бенитес (41), 2:1 Стивън Томпсън (87)

На 1 май (събота) от 17:00 часа
Манчестър Сити - Астън Вила (Диема)
Баланс: 141 мача, 53 победи за Манчестър Сити, 38 равенства, 50 победи за Астън Вила

Портсмут - Уулвърхемптън
Баланс: 83 мача, 25 победи за Портсмут, 24 равенства, 34 победи за Уулвърхемптън

103 мача, 24 победи за Блекбърн, 29 равенства, 50 победи за Арсенал

Заб.: От този кръг стартира предаването на мачове от Висшата лига и по новия спортен канал - Нова Спорт, който е на мястото на телевизия ММ. За подробности - ТУК