Стилиян Петров и Астън Вила се простиха с мечтите си за участие в Шампионската лига, след като в мач от 37 кръг на Висшата лига тимът от Бирмингам загуби с 1:3 от Манчестър Сити след обрат в директен спор за място в Топ 4.

За гостите цял мач игра българският капитан на тима Стилиян Петров, който точно преди почивката получи жълт картон за фаул срещу Карлос Тевес. “Виланите” откриха резултата в 16-ата минута след попадение на Джон Карю.

В края на първото полувреме “гражданите” стигнаха до обрат. Първо в 41-ата минута Карлос Тевес се разписа от дузпа, отсъдена за фаул на Стивън Уорнък срещу Адам Джонсън, а минута по-късно и Еманюел Адебайор прати топката в мрежата на Брад Фридъл.

Манчестър Сити си гарантира успеха в предпоследната минута на двубоя с попадението на Крейг Белъми. Така “гражданите” се доближиха само на точка от четвъртия в класирането Тотнъм, който се наложи трудно с 1:0 над Болтън с гол на Том Хъдълстоун.

В сряда “шпорите” гостуват на “Сити ъф Манчестър” в отложен мач, който може да се окаже решителен в битката за четвъртото място в класирането. Ливъпул, който утре приема Челси, също има шанс за класиране в Топ 4./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 37 КРЪГ
От 1 май (събота) от 14:45 часа
Бирмингам - Бърнли 2:1

1:0 Бриан Йенсен (29-автогол), 2:0 Кристиан Бенитес (41), 2:1 Стивън Томпсън (87)

Манчестър Сити - Астън Вила 3:1
0:1 Джон Карю (16), 1:1 Карлос Тевес (41-дузпа), 2:1 Еманюел Адебайор (42), 3:1 Крейг Белъми (89)

Портсмут - Уулвърхемптън 3:1
1:0 Аруна Диндан (20), 1:1 Кевин Дойл (35), 2:1 Джон Утака (39), 3:1 Майкъл Браун (67)

103 мача, 24 победи за Блекбърн, 29 равенства, 50 победи за Арсенал

Заб.: От този кръг стартира предаването на мачове от Висшата лига и по новия спортен канал - Нова Спорт, който е на мястото на телевизия ММ. За подробности - ТУК