Челси победи Ливърпул с 2:0 в дълго чаканото дерби от предпоследния 37 кръг на Висшата лига на Англия. Така надеждите на Манчестър Юнайтед, че Челси ще се препъне и ще изпусне първото място не се сбъднаха. Лондончани поведоха с 4 точки на върха, а по-късно “червените дяволи” гостуват на Съндърланд. Дори и при победа Юнайтед ще остане отново на точка зад Челси кръг преди края на шампионата.

В днешния мач Дидие Дрогба откри резултата в 33-ата минута. Капитанът на Ливърпул Стивън Джерард направи страхотна грешка, като върна нескопосано топката към вратаря Хосе Рейна, Дрогба пресече и преминавайки покрай испанския страж, реализира за 1:0.

През второто полувреме гостите тотално надиграха противника си в началните 15 минути и напълно заслужено стигнаха до втори гол, дело на Франк Лампард в 54-ата минута. Дрогба изведе Никола Анелка на дясното крило, френският нападател върна топката в наказателното поле, където Лампард с удар между краката на Рейна подпечата успеха на гостите.

Загубата на Ливърпул означава, че отборът се прости с надеждите си да атакува място в Топ 4, след като 62-те точки го оставят на пет зад Тотнъм кръг преди края. Това е първият случай, в който "червените" няма да играят в Шампионската лига, откакто Рафаел Бенитес дойде в отбора./БЛИЦ

Ливърпул – Челси 0:2
0:1 Дрогба (33), 0:2 Лампард (54)

Ливърпул: Рейна, Масчерано, Кириакос, Карагър (57 - Аяла), Агер, Лукас, Джерард, Бенаюн, Макси (42 - Бабел), Акуилани (77 - Н’Гог), Каут

Челси: Чех, Иванович, Тери, Алекс, Ашли Коул, Балак, Лампард, Малуда, Калу (88 - Жирков), Анелка (90 – Джо Коул), Дрогба

Стадион: “Анфийлд” - 44 375 зрители