В истинско голово шоу Манчестър Сити победи с 4:3 Съндърланд. Двубоят бе от 18-ия кръг на Висшата лига, а още до 35-ата минута паднаха 5 попадения.

"Гражданите" поведоха бързо дръпнаха с два гола, реализирани от Роке Санта Крус в 4-ата минута и Карлос Тевес в 12-ата от дузпа. В 16-ата Джон Менса намали за гостите, а до 2:2 се стигна в 24-ата, когато точен бе Джордан Хендерсон. В 35-ата Крейг Бeлaми отново даде аванс на Сити - 3:2. През второто полувреме двата отбора си размениха по един гол чрез Кенуайн Джоунс, вкарал в 62-ата за 3:3 и Роке Санта Крус, оформил крайното 4:3 в 69-ата минута.

Българският национал Мартин Петров отново бе оставен от Марк Хюз на резервната скамейка и се появи едва три минути преди края, заменяйки Белами.

След 17 изиграни мача Сити вече има 29 точки и заема шестото място. Съндърланд е десети с 21. /БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 18 КРЪГ

От събота, 19 декември

Портсмут – Ливърпул 2:0
1:0 Надир Белхадж (33), 2:0 Фредерик Пикион (82)

Астън Вила – Сток Сити 1:0
1:0 Джон Карю (61)

Блекбърн – Тотнъм 0:2
0:1 Питър Крауч (45), 0:2 Питър Крауч (83)

Фулъм – Манчестър Юнайтед 3:0
1:0 Дани Мърфи (22), 2:0 Боби Замора (46), 3:0 Деймиън Дъф (75)

Манчестър Сити – Съндърланд 4:3
1:0 Роке Санта Крус (4), 2:0 Карлос Тевес (12-дузпа), 2:1 Джон Менса (16), 2:2 Джордан Хендерсон (24), 3:2 Крейг Белами (35), 3:3 Кенуайн Джоунс (62), 4:3 Роке Санта Крус (69)

ПРЕДСТОЯЩИ
В събота, 19 декември
19:30 часа Арсенал – Хъл Сити (Диема 2)
Баланс: 6 мача, 3 победи за Арсенал, 1 равенство, 2 победи за Хъл Сити

В неделя, 20 декември
15:30 часа Уулвърхемптън – Бърнли (Диема)
Баланс: 116 мача, 60 победи за Уулвърхемптън, 23 равенства, 33 победи за Бърнли

17:00 часа Евертън – Бирмингам Сити
Баланс: 114 мача, 58 победи за Евертън, 32 равенства, 24 победи за Бирмингам Сити

18:00 часа Уест Хям – Челси (Диема)
Баланс: 82 мача, 34 победи за Уест Хям, 16 равенства, 32 победи за Челси