Последният в класирането Портсмут направи важна крачка в битката си за оцеляване във Висшата лига, след като в мач от 18 кръг се наложи с 2:0 над Ливърпул. По този начин “Помпи” прибави нови проблеми пред Рафаел Бенитес в дните преди Коледа.

Джейми Карагър игра през цялото време в своя мач № 600 за “червените”, но с изявите си в защита не успя да предотврати попаденията на Надир Белхадж и Фредерик Пикион.

Белхадж откри резултата в 33 минута с попадение от малък ъгъл, а проблемите за Ливърпул се увеличиха точно преди почивката, когато Хавиер Масчерано получи червен картон за фаул срещу Тал Бен Хаим.

В 82-ата минута Фредерик Пикион оформи победата на тима си с попадение от воле след асистенция на Кевин Принс Боатенг. Това бе поредният успех на мениджъра на Портсмут Аврам Грант над Ливърпул. През април 2008 г. под неговото ръководство Челси отстрани “червените” на полуфинала на Шампионската лига./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 18 КРЪГ
От събота, 19 декември
Портсмут – Ливърпул 2:0
1:0 Надир Белхадж (33), 2:0 Фредерик Пикион (82)

ПРЕДСТОЯЩИ

В събота, 19 декември
17:00 часа Астън Вила – Сток Сити
Баланс: 90 мача, 44 победи за Астън Вила, 21 равенства, 25 победи за Сток Сити

17:00 часа Блекбърн – Тотнъм
Баланс: 90 мача, 32 победи за Блекбърн, 18 равенства, 40 победи за Тотнъм

17:00 часа Фулъм – Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 58 мача, 11 победи за Фулъм, 13 равенства, 34 победи за Манчестър Юнайтед

17:00 часа Манчестър Сити – Съндърланд
Баланс: 116 мача, 54 победи за Манчестър Сити, 19 равенства, 43 победи за Съндърланд

19:30 часа Арсенал – Хъл Сити (Диема 2)
Баланс: 6 мача, 3 победи за Арсенал, 1 равенство, 2 победи за Хъл Сити

В неделя, 20 декември
15:30 часа Уулвърхемптън – Бърнли (Диема)
Баланс: 116 мача, 60 победи за Уулвърхемптън, 23 равенства, 33 победи за Бърнли

17:00 часа Евертън – Бирмингам Сити
Баланс: 114 мача, 58 победи за Евертън, 32 равенства, 24 победи за Бирмингам Сити

18:00 часа Уест Хям – Челси (Диема)
Баланс: 82 мача, 34 победи за Уест Хям, 16 равенства, 32 победи за Челси