Манчестър Юнайтед претърпя тежка загуба с 0:3 от Фулъм в мач от 18-ия кръг на Висшата лига. Така "червените дяволи" паднаха от този съперник във втора поредна среща, след като през март тази година отнесоха 0:2, когато отново гостуваха на "Крейвън Котидж".

Сър Алекс бе оставил Димитър Бербатов на пейката, но го пусна в игра в 58-ата минута на мястото на Дарън Гибсън. Митко обаче не успя да помогне на тима си, който претърпя най-тежката загуба от началото на сезона.

Днес "червените дяволи" тотално разочароваха с представянето си и позволиха на Челси да дръпне с още точки, ако успее да вземе нещо при визитата на Уест Хям утре. Във временното класиране лидер продължават да бъдат "сините" от Лондон с 40 точки, а Юнайтед има 37 в актива си. Фулъм е на деветата позиция с 26.

Точни във вратата на Томас Кушчак бяха Дани Мърфи в 22-ата минута, Боби Замора в 46-ата и Деймиън Дъф в 75-ата.

Съставът на Манчестър Юнайтед: 29.Томас Кушчак, 3.Патрис Евра, 30.Ричи де Лает (58-20.Фабио Да Силва), 16.Майкъл Карик, 24.Дарън Флетчър, 18.Пол Скоулс, 8.Андерсон, 28.Дарън Гибсън (58-9.Димитър Бербатов), 25.Антонио Валенсия, 7.Майкъл Оуен (72-19.Дани Уелбек), 10.Уейн Рууни

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 18 КРЪГ

От събота, 19 декември

Портсмут – Ливърпул 2:0
1:0 Надир Белхадж (33), 2:0 Фредерик Пикион (82)

Астън Вила – Сток Сити 1:0
1:0 Джон Карю (61)

Блекбърн – Тотнъм 0:2
0:1 Питър Крауч (45), 0:2 Питър Крауч (83)

Фулъм – Манчестър Юнайтед 3:0
1:0 Дани Мърфи (22), 2:0 Боби Замора (46), 3:0 Деймиън Дъф (75)

Манчестър Сити – Съндърланд 4:3
1:0 Роке Санта Крус (4), 2:0 Карлос Тевес (12-дузпа), 2:1 Джон Менса (16), 2:2 Джордан Хендерсон (24), 3:2 Крейг Белами (35), 3:3 Кенуайн Джоунс (62), 4:3 Роке Санта Крус (69)

ПРЕДСТОЯЩИ
В събота, 19 декември
19:30 часа Арсенал – Хъл Сити (Диема 2)
Баланс: 6 мача, 3 победи за Арсенал, 1 равенство, 2 победи за Хъл Сити

В неделя, 20 декември
15:30 часа Уулвърхемптън – Бърнли (Диема)
Баланс: 116 мача, 60 победи за Уулвърхемптън, 23 равенства, 33 победи за Бърнли

17:00 часа Евертън – Бирмингам Сити
Баланс: 114 мача, 58 победи за Евертън, 32 равенства, 24 победи за Бирмингам Сити

18:00 часа Уест Хям – Челси (Диема)
Баланс: 82 мача, 34 победи за Уест Хям, 16 равенства, 32 победи за Челси