Астън Вила записа своята четвърта поредна победа във Висшата лига, след като в мач от 18 кръг се наложи с 1:0 над Сток Сити. “Виланите”, които нямат загуба във Висшата лига от 7 мача, вече са на трето място в класирането и отново подчертаха амбициите си за позиция в Топ 4 на английския елит.

Единственото попадение в мача бе реализирано от резервата Джон Карю. Норвежецът се появи в игра още в 23-ата минута на мястото на Емил Хески, който получи контузия след сблъсък с Дани Хигинботъм. Карю се разписа с глава в 61-ата минута след центриране на Ашли Йънг.

Българският капитан на “виланите” Стилият Петров бе на терена през целия мач. Сток Сити показа добра игра в защита, но рядко застрашаваше вратата на Астън Вила. Стив Сидуел имаше възможност да вкара втори гол за домакините в края на мача, но на два пъти стреля встрани.

http://cache.daylife.com/imageserve/0cYScQi1fMale/610x.jpgДва гола на Питър Крауч донесоха на Тотнъм победата като гост на Блекбърн. Успехът качи “шпорите” на четвъртото място в класирането.

Крауч даде аванс на гостите с попадение в добавеното време на първата част, когато с глава засече центриране на Нико Кранчар. Високият над два метра нападател подпечата успеха на тима си с втори гол 8 минути преди края на срещата.

Без основните си защитници Ледли Кинг и Джонатан Уудгейт “шпорите” записаха втори пореден мач без допуснат гол, като Бени Макарти на два пъти удари гредата на Тотнъм. При една от атаките на Блекбърн южноафриканският нападател не успя да преодолее съпротивата на Аурельо Гомеш./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 18 КРЪГ
От събота, 19 декември

Портсмут – Ливърпул 2:0
1:0 Надир Белхадж (33), 2:0 Фредерик Пикион (82)

Астън Вила – Сток Сити 1:0
1:0 Джон Карю (61)

Блекбърн – Тотнъм 0:2
0:1 Питър Крауч (45), 0:2 Питър Крауч (83)

Фулъм – Манчестър Юнайтед 3:0
1:0 Дани Мърфи (22), 2:0 Боби Замора (46), 3:0 Деймиън Дъф (75)

Манчестър Сити – Съндърланд 4:3
1:0 Роке Санта Крус (4), 2:0 Карлос Тевес (12-дузпа), 2:1 Джон Менса (16), 2:2 Джордан Хендерсон (24), 3:2 Крейг Белами (35), 3:3 Кенуайн Джоунс (62), 4:3 Роке Санта Крус (69)

ПРЕДСТОЯЩИ
В събота, 19 декември
19:30 часа Арсенал – Хъл Сити (Диема 2)
Баланс: 6 мача, 3 победи за Арсенал, 1 равенство, 2 победи за Хъл Сити

В неделя, 20 декември
15:30 часа Уулвърхемптън – Бърнли (Диема)
Баланс: 116 мача, 60 победи за Уулвърхемптън, 23 равенства, 33 победи за Бърнли

17:00 часа Евертън – Бирмингам Сити
Баланс: 114 мача, 58 победи за Евертън, 32 равенства, 24 победи за Бирмингам Сити

18:00 часа Уест Хям – Челси (Диема)
Баланс: 82 мача, 34 победи за Уест Хям, 16 равенства, 32 победи за Челси