Лидерът във Висшата лига Челси спечели с 1:0 домакинството си на Манчестър Юнайтед и по този начин почти си гарантира спечелването на шампионската титла. В същото време "червените дяволи" бяха отказани от първото място, до което щяха да се доближат, ако бяха спечелили тази вечер на "Стамфорд Бридж". След успеха Челси събра 76 точки, а Юнайтед остава с 65 и мач повече от съперника. Вторият Арсенал пък има 66 точки.

Още следващата седмица при гостуването на Лестър Челси има теоретичен шанс да си гарантира титлата.

В герой за "сините" от Лондон се превърна Еден Азар, който отбеляза единственото попадение тази вечер, наказвайки Давид Де Хеа в 38-ата минута.

Още в 4-ата минута гостите от Манчестър сътвориха много опасна атака, при която Люк Шоу проби по левия фланг, след което върна към Уейн Рууни, който стреля, но на сантиментри от целта. Малко по-късно Макнеър показа добра техника в противниковото наказателно поле, но опитният Джон Тери добре го блокира. В 35-ата минута имаше напечена ситуация пред вратата на Манчестър Юнайтед, при която Де Хеа излезе и изби с ръка извън наказателното поле, като до него бяха съотборникът му Антонио Валенсия и Еден Азар. Нарушението на вратаря обаче остана незабелязано от съдията. Три минути по-късно Челси поведе, въпреки че до този момент по-активният тим бе този на "червените дяволи". Фалкао загуби в центъра, Фабрегас подаде към Оскар, който изведе с пета Азар. Белгиецът спринтира отляво и провря топката между краката на Де Хеа за 1:0.

В 54-ата минута "сините" получиха чудесна възможност да удвоят аванса си. Ерера сгреши, подарявайки топката на Фабрегас, който веднага изведе Дрогба. Ветеранът обаче не успя да прехвърли Де Хеа с помощта на рикошет в крака на Крис Смолинг. Азар стигна до топката на далечната греда и от много малък ъгъл се опита да я вкара във вратата, но нацели гредата. Юнайтед на свой ред направи няколко доста опасни атаки. Първо Макнеър стреля опасно, след това Шоу проби добре и подаде към Рууни, но отново липсваше точният изстрел. В 78-ата минута Фалкао бе изведен по прекрасен начин от Шоу и стреля силно с левия крак, но топката срещна външната част на близката греда, а до края не се случи нищо запомнящо се.

По този начин "сините" от Лондон спряха серията на Юнайтед от 6 поредни успеха. Освен това Челси продължава да е непобеден на "Стамфорд Бридж" от началото на сезона във Висшата лига - 13 победи и 3 равенства.

ЧЕЛСИ - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 1:0
1:0 Еден Азар (38)

Челси: 13.Тибо Куртоа, 2.Бранислав Иванович, 26.Джон Тери, 24.Гари Кейхил, 28.Сезар Аспиликуета, 5.Курт Зума, 21.Неманя Матич, 8.Оскар (67-7.Рамирес), 4.Сеск Фабрегас (90+2-12.Джон Оби Микел), 10.Еден Азар (90+4-22.Вилиан), 11.Дидие Дрогба
Резерви: Чех, Луис, Оби Микел, Рамирес, Вилиян, Куадрадо, Соланке
Мениджър: Жозе Моуриньо

Манчестър Юнайтед: 1.Давид Де Хеа, 25.Антонио Валенсия, 12.Крис Смолинг, 33.Патрик Макнеър, 3.Люк Шоу (80-42.Тайлър Блекет), 21.Андер Ерера, 8.Хуан Мата (70-11.Аднан Янузай), 18.Ашли Йънг (70-7.Анхел Ди Мария), 31.Маруан Фелайни, 10.Уейн Рууни, 9.Радамел Фалкао

Астън Вила - КПР 3:3
0:1 Мат Филипс (7), 1:1 Кристиан Бентеке (10), 2:1 Кристиан Бентеке (33), 2:2 Клинтън Скот Хил (55), 2:3 Чарли Остин (78), 3:3 Кристиан Бентеке (83)
18.04.15
17:00 ч.
Лестър - Суонзи  2:0
1:0 Леонардо Уйоа (15), 1:1 Анди Кинг (89)
18.04.15
17:00 ч.
Сток Сити - Саутхемптън 2:1
0:1 Морган Шнайдерлин (22), 1:1 Маме Дирам Диуф (47), 2:1 Чарли Адам (84)
18.04.15
17:00 ч.
Кристъл Палас - Уест Бромич 0:2
0:1 Джеймс Морисън (2), 0:2 Крейг Гарднър (53)
Манчестър Сити - Уест Хям Нова Спорт
Баланс: 85 мача, 40 победи за Манчестър Сити, 14 равенства, 31 победи за Уест Хям