Астън Вила и КПР сътвориха истинско зрелище за 3:3 в изтеглена среща от 33-ия кръг на английската Висша лига.

Гостите от Лондон поведоха още в 7-ата минута след гол на Мат Филипс, възползвал се от асистенция на Боби Замора. Радостта им обаче бе кратка, тъй като три минути по-късно Кристиан Бентеке изравни след пас на Фабиан Делф.

В 33-ата минута Вила направи пълен обрат след ново попадение на Бентеке, който се разписа този път след подаване на Агбонлахор.

След почивката КПР на свой ред направи обрат, след като първо в 55-ата минута Клинтън Скот Хил изравни за 2:2, а след това в 78-ата минута Чарли Ости бе точен за 2:3. Асистенциите и за двете попадения бяха дело на Мат Филипс.

Астън Вила не се предаде и бързо навакса изоставането си, след като в 83-ата минута Кристиан Бентеке оформи не само своя хеттрик, но и крайното 3:3.

След равенството тимът от Бирмингам остава на 16-о място с 29 точки, а КПР продължава да е в опасната зона на 18-а позиция с 26 точки.