Саутхемптън намали шансовете си за класиране в Шампионската лига, след като в мач от 33 кръг на Висшата лига допусна обрат за загубата с 1:2 от Сток Сити.

Морган Шнайдерлин даде аванс на гостите в 22-ата минута след корнер, изпълнен от Стивън Дейвис. Домакините изравниха малко след почивката, когато Маме Бирам Диуф посрещна центриране на Стивън Нзонзи, което се отби от напречната греда.

Резервата Чарли Адам донесе победата на „грънчарите“ с удар от воле шест минути преди края. Така Сток Сити излезе девети с 46 точки, а Саутхемптън остана шести с 56, на една зад Ливърпул и на пет зад четвъртия Манчестър Сити.

Кевин Миралас вкара единствения гол за Евертън при победата с 1:0 над Бърнли като домакин. Гостите завършиха мача с човек по-малко и оставаха на последното място в класирането.

Миралас се разписа в 29-ата минута след центриране на Шеймъс Коулман. Преди това Рос Баркли пропусна дузпа за „карамелите“. Точно преди почивката Ашли Барнс получи червен картон и остави гостите с човек по-малко. Бърнли не е отбелязвал гол във Висшата лига почти 390 минути.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 33 КРЪГ
07.04.15
21:45 ч.
Астън Вила - КПР 3:3
0:1 Мат Филипс (7), 1:1 Кристиан Бентеке (10), 2:1 Кристиан Бентеке (33), 2:2 Клинтън Скот Хил (55), 2:3 Чарли Остин (78), 3:3 Кристиан Бентеке (83)
18.04.15
17:00 ч.
Лестър - Суонзи  2:0
1:0 Леонардо Уйоа (15), 1:1 Анди Кинг (89)
18.04.15
17:00 ч.
Сток Сити - Саутхемптън 2:1
0:1 Морган Шнайдерлин (22), 1:1 Маме Дирам Диуф (47), 2:1 Чарли Адам (84)
18.04.15
17:00 ч.
Кристъл Палас - Уест Бромич 0:2
0:1 Джеймс Морисън (2), 0:2 Крейг Гарднър (53)
Челси - Манчестър Юнайтед Диема Спорт
Баланс: 141 мача, 42 победи за Челси, 41 равенства, 58 победи за Манчестър Юнайтед
19.04.15
15:30 ч.
Манчестър Сити - Уест Хям Нова Спорт
Баланс: 85 мача, 40 победи за Манчестър Сити, 14 равенства, 31 победи за Уест Хям