Лестър записа трета поредна победа във Висшата лига, след като в мач от 33 кръг се наложи с 2:0 над Суонзи. Така „лисиците“ продължават борбата си за оцеляване в елита.

Леонардо Уйоа откри резултата в 15-ата минута след дълъг пас на Уес Морган. Това беше неговото осмо попадение от началото на сезона.

Суонзи беше близо до изравняване, но Каспер Шмайхел спаси удара на Нелсон Оливейра. Минута преди края на редовното време Анди Кинг гарантира победата на домакините, след като беше точен при добавката на удар на Естебан Камбиасо от фаул, париран от Лукаш Фабиански.

С този успех Лестър събра 28 точки, но остава в зоната на изпадащите само заради по-лоша голова разлика от Хъл Сити, който е 17-и. Суози записа първа загуба от четири мача, но е девети в класирането с 47 точки.

Тони Пюлис се завърна с победа на „Селхърст Парк“, след като Уест Бромич спечели с 2:0 гостуването си на Кристъл Палас. Пюлис напусна мениджърския пост на „орлите“ два дни преди началото на сезона.

Неговият тим сега поведе още във втората минута на мача, когато Джеймс Морисън се разписа с глава. Крейг Гарднър вкара втория гол за „дроздовете“ в 53-ата минута. Дуайт Гайл удари греда за домакините.

С този успех Уест Бромич се отдалечи на осем точки пред зоната на изпадащите. Кристъл Палас прекъсна серията си от четири поредни победи, но остава на 11-о място с 42 точки.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 33 КРЪГ
07.04.15
21:45 ч.
Астън Вила - КПР 3:3
0:1 Мат Филипс (7), 1:1 Кристиан Бентеке (10), 2:1 Кристиан Бентеке (33), 2:2 Клинтън Скот Хил (55), 2:3 Чарли Остин (78), 3:3 Кристиан Бентеке (83)
18.04.15
17:00 ч.
Лестър - Суонзи  2:0
1:0 Леонардо Уйоа (15), 1:1 Анди Кинг (89)
Кристъл Палас - Уест Бромич 0:2
0:1 Джеймс Морисън (2), 0:2 Крейг Гарднър (53)
Челси - Манчестър Юнайтед Диема Спорт
Баланс: 141 мача, 42 победи за Челси, 41 равенства, 58 победи за Манчестър Юнайтед
19.04.15
15:30 ч.
Манчестър Сити - Уест Хям Нова Спорт
Баланс: 85 мача, 40 победи за Манчестър Сити, 14 равенства, 31 победи за Уест Хям