Суонзи излезе на осмо място в класирането на Висшата лига след
победа с 1:0 като гост на Бърнли в двубой от 27 кръг. За домакините това беше 13-и пореден мач в първенството без успех.

Ашли Барнс пропусна най-доброто положение за Бърнли през първото полувреме, когато от непосредствена близост стреля във вратаря Лукаш Фабиански. Стражът на домакините Том Хийтън пък отрази опасен удар на Бафетимби Гомис.

Суонзи стигна до победата в 64-ата минута, когато Киърън Трипиър си вкара автогол. До края на мача Бърнли не успя да вкара изравнителен гол и остана под чертата на изпадащите.

Папис Демба Сисе вкара 11-ия си гол за сезона и донесе първата домакинска победа на Джон Карвър като мениджър на Нюкасъл. „Свраките“ се наложиха с 1:0 над застрашения от изпадане Астън Вила, който загуби последните си седем мача за първенство.

Сисе се разписа в 37-ата минута след центриране на Дарил Янмаат. Том Клевърли пропусна най-доброто положение за Астън Вила, а Айосе Перес нямаше шанс да удвои за домакините, тъй като ударът му срещна гредата.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 27 КРЪГ
28.02.15
14:45 ч.
Уест Хям – Кристъл Палас 1:3
0:1 Глен Мъри (41), 0:2 Сток Дан (51), 0:3 Глен Мъри (63), 1:3 Енер Валенсия (76)
Манчестър Юнайтед – Съндърланд 2:0
1:0 Уейн Рууни (66-дузпа), 2:0 Уейн Рууни (84)
Ливърпул – Манчестър Сити (Диема)
Баланс: 157 мача, 76 победи за Ливърпул, 40 равенства, 41 победи за Манчестър Сити