Кристъл Палас победи Уест Хям с 3:1 като гост в мач от 27 кръг на Висшата лига. По този начин „орлите“ нанесоха удар по амбициите на Уест Хям за класиране в евротурнирите. Глен Мъри вкара два гола и получи червен картон за гостите.

Мъри даде аванс на Кристъл Палас четири минути преди почивката, когато Арън Кресуел не успя да избие удара му с глава след центриране от корнер.

Скот Дан удвои в 51-ата минута, след като с глава засече центриране на Дженсън Пънчън от корнер. В 63-ата Пънчън центрира от фаул, а Мъри отново беше точен с глава. Шест минути по-късно Глен Мъри получи втори жълт картон за фаул срещу Уинстън Рийд и беше отстранен от игра.

Енер Валенсия се възползва от численото предимство на тима си и върна едно попадение за Уест Хям в 76-ата минута. Това обаче не удовлетвори феновете на тима, които освиркаха „чуковете“.

С този успех Кристъл Палас събра 30 точки и излезе на 12-о място в класирането. Уест Хям е с осми с 44 точки, на пет зад седмия Тотнъм.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 27 КРЪГ
28.02.15
14:45 ч.
Уест Хям – Кристъл Палас 1:3
0:1 Глен Мъри (41), 0:2 Сток Дан (51), 0:3 Глен Мъри (63), 1:3 Енер Валенсия (76)
Манчестър Юнайтед – Съндърланд
Баланс: 123 мача, 56 победи за Манчестър Юнайтед, 29 равенства, 38 поледи за Съндърланд
Уест Бромич – Саутхемптън
Баланс: 63 мача, 21 победи за Уест Бромич, 20 равенства, 22 победи за Саутхемптън
01.03.15
14:00 ч.
Ливърпул – Манчестър Сити (Диема)
Баланс: 157 мача, 76 победи за Ливърпул, 40 равенства, 41 победи за Манчестър Сити