Манчестър Юнайтед спечели с 2:0 домакинството си на Съндърланд от 27-ия кръг на Висшата лига. В герой за "червените дяволи" се превърна Уейн Рууни. Капитанът на Юнайтед реализира и двете попадения - първо в 66-ата минута от дузпа, след което в 84-ата отново попадна в прегръдките на съотборниците си.

По този начин Рууни записа отлично постижение. Той е първият в историята на английската Висша лига, който вкарва 10 и повече попадения в 11-и пореден сезон.

Задачата на "червените дяволи" беше донякъде улеснена в 65-ата минута на срещата днес. Тогава Съндърланд остана с човек по-малко заради червен картон на Уес Браун. Бившият защитник на Манчестър Юнайтед беше изгонен и "черните котки" останаха в намален състав. Странното беше, че съдията Роджър Ийст сгреши в ситуацията, тъй като Джон O`Шей фаулира Радамел Фалкао, но на Браун се наложи да напусне терена. Дузпата беше реализирана хладнокръвно от Рууни за 1:0, след като преди това избраниците на Луис ван Гаал доминираха, но трудно създаваха сериозни опасности пред вратата на гостите.

Най-запомнящото се през първото полувреме бяха две ситуации пред Костил Пантилимон. В 39-ата Рууни изпълни опасно фаул, но румънският страж на Съндърланд спаси. При последвалия корнер Маркос Рохо засече с глава, но защитник изчисти пред голлинията.

След гола на Рууни от дузпата и численото предимство на Юнайтед на терена, логично домакините надиграваха противника. В 70-ата минута Андер Ерера можеше да удвои, но не успя да преодолее Пантилимон. В 79-ата и Дейли Блинд затрудни вратаря на Съндърланд, а трудът на "червените дяволи" беше възнаграден в 84-ата минута. Тогава Аднан Янузай отправи силен изстрел, Пантилимон спаси, но Рууни от 5-6 метра направи добавка за крайното 2:0.

Това е 14-ата победа на Манчестър Юнайтед в първенството този сезон. С прибавените три точки Рууни и компания събраха 50 и излязоха на третото място. Арсенал вече е четвърти с 48, но и мач по-малко, който ще изиграе утре - домакинство на Евертън от 16:05 часа. Съндърланд пък остава с 25 точки, свличайки се на 16-ото място.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 27 КРЪГ
28.02.15
14:45 ч.
Уест Хям – Кристъл Палас 1:3
0:1 Глен Мъри (41), 0:2 Сток Дан (51), 0:3 Глен Мъри (63), 1:3 Енер Валенсия (76)
Манчестър Юнайтед – Съндърланд 2:0
1:0 Уейн Рууни (66-дузпа), 2:0 Уейн Рууни (84)
Ливърпул – Манчестър Сити (Диема)
Баланс: 157 мача, 76 победи за Ливърпул, 40 равенства, 41 победи за Манчестър Сити