Уест Бромич направи поредна крачка към оцеляването си във Висшата лига, след като в мач от 27 кръг се наложи с 1:0 над Саутхемптън с ранен гол на Саидо Бераино.

Бераино се разписа в 71-ата секунда на двубоя. Той беше точен с удар от воле от границата на наказателното поле, където посрещна топката след избиване с глава на Мая Йошида. Това беше 17-и гол за сезона на нападателя на Уест Бромич.

Двубоят обаче не завърши добре за Саидо Бераино, който десет минути след почивката беше заменен принудително заради контузия. Грациано Пеле пропусна най-чистото положение за Саутхемптън, след като не успя да завърши по най-добрия начин центриране на Райън Бъртранд.

Питър Крауч донесе победата на Сток Сити с 1:0 като домакин на Хъл Сити. Бившият английски национал се появи в игра в 70-ата минута и само минута след това се разписа след центриране на Чарли Адам. Това беше четвърти гол за Крауч в последните четири мача.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 27 КРЪГ
28.02.15
14:45 ч.
Уест Хям – Кристъл Палас 1:3
0:1 Глен Мъри (41), 0:2 Сток Дан (51), 0:3 Глен Мъри (63), 1:3 Енер Валенсия (76)
Манчестър Юнайтед – Съндърланд 2:0
1:0 Уейн Рууни (66-дузпа), 2:0 Уейн Рууни (84)
Ливърпул – Манчестър Сити (Диема)
Баланс: 157 мача, 76 победи за Ливърпул, 40 равенства, 41 победи за Манчестър Сити