Айнтрахт (Франкфурт) и Херта (Берлин) направиха зрелищно 4:4 в мач от 16-ия кръг на Първа Бундеслига. Срещата премина изключително драматично, като гостите поведоха с убийственото 3:0, но изпуснаха победата в добавеното време. Американецът Джон Бруукс (22), Бен-Хатира (33) и Шибер (37) дадоха комфортен аванс на „Старата госпожа” от Берлин. Това обаче съвсем не отчая „червено-черните”, които първо намалиха чрез Айгнер, а после Сеферович направи 2:3 малко след почивката. Ниймайер отново даде два гола аванс на Херта 10 минути преди края. В 90-ата минута се вазрихри щатният голмайстор на Айнтрахт. С два гола в 90-ата и в 1-ата на добавеното време Алекс Майер спаси точката за домакините.

Шалке премина през доста мъки, преди да изтръгне победата на гости на новака Падерборн. Домакините поведоха с 1:0 след автогол на Айхан в 31-вата минута. Чупо-Мотинг обаче изравни след грешка в отбраната на Падерборн. Нойщедер в 78-ата донесе трите точки за „кралскосините”.

Борусия (Мьонхенгладбах) се изкачи до третото място във временното класиране, след като разби Вердер (Бремен) с 4:1. Крузе в 32-ата от дузпа откри, а Венд удвои още преди почивката. Юнозович намали малко след почивката, но с голове на Крамер и Хръгота Борусия направи победата си още по-изразителна. Гостите играха почти половин час с човек по-малко, след като в 66-ата минута Калдирола бе изгонен за втори жълт картон.

Байер (Леверкузен) пък сдаде третата позиция след минимален успех като гост на Хофенхайм с 1:0. Единственото попадение за „аспирините” бе дело на Кислинг. Леверкузен обаче вече има по-лоша голова разлика и е четвърти.

Борусия остава на 16-ото място във временното класиране само с 15 точки, Волсфбург е втори, на  11 точки зад лидера и почти сигурен шампион Байерн (Мюнхен).

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 16 КРЪГ
16.12.14
21:00 ч.
Байерн – Фрайбург 2:0
1:0 Ариен Робен (41), 2:0 Томас Мюлер (48)
16.12.14
21:00 ч.
Хановер – Аугсбург 2:0
1:0 Салиф Сане (20), 2:0 Хоселу (55-дузпа)
Борусия (Дортмунд) – Волфсбург 2:2
1:0 Пиер-Емерик Обамеянг (8), 1:1 Кевин де Брюин (29), 2:1 Чиро Имобиле (76), 2:2 Налдо (85)
17.12.14
21:00 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Вердер 4:1
1:0 Макс Крузе (32-дузпа), 2:0 Оскар Венд (38), 2:1 Златко Юнузович (51), 3:1 Кристоф Крамер (64), 4:1 Бранимир Хъргота (88)
Айнтрахт (Франкфурт) – Херта 4:4
0:1 Джон Брукс (21), 0:2 Енис Бен-Хатира (33), 0:3 Юлиян Шибер (37), 1:3 Щефан Айгнер (43), 2:3 Харис Сеферович (58), 2:4 Петер Нимайер (80), 3:4 Алекс Майер (90), 4:4 Алекс Майер (90+1)
17.12.14
21:00 ч.
Падерборн – Шалке 04 1:2
1:0 Каян Айхан (31-дузпа), 1:1 Ерик-Максим Чупо-Мотинг (44), 1:2 Роман Нойщедтер (78)