Байерн победи Фрайбург с 2:0 в среща от 16-ия кръг на германската Бундесли записа 12-а поредна домакинска победа във всички турнири, но три от звездите на баварците се контузиха по време на мача и бяха заменени принудително.

В 14-ата минута Кристиан Гюнтер се озова сам срещу Мануел Нойер, но в последния момент Рафиня му изби топката. Иначе грандът от Мюнхен доминираше тотално от самото начало, но направи един куп пропуски чрез Мюлер, Гьотец, Рибери и Робен, който обаче все пак се разписа в 41-ата минута. Голът дойде след асистенция на Рибери и бе юбилеен №100 за Робен в 184 мача за Байерн във всички надпревари. Две минути преди това обаче Мехди Бенатиа бе заменен принудително от Жером Боатенг заради проблеми с адукторите.

На почивката и Роберт Левандовски бе заменен принудително заради травма, а на негово място в игра се появи лекувалия дълго време контузия Бастиан Швайнщайгер. В 48-ата минута Томас Мюлер с глава направи резултата 2:0 след центриране на Хуан Бернат.

След час игра баварците дадоха и трета жертва в мача, след като Шаби Алонсо също получи контузия и бе заменен принудително от швейцарския национал Джердан Шакири. До края на мача не се случи нищо по-запомнящо се и Байерн прибави поредни три точки към актива си.

С успеха си баварците вече имат 42 точки и водят с 12 на втория Волфсбург, който е с мач по-малко. Фрайбург е на предпоследната 17-а позиция с 14 точки.

Байерн – Фрайбург 2:0
1:0 Ариен Робен (41), 2:0 Томас Мюлер (48)

Хановер – Аугсбург 2:0
1:0 Салиф Сане (20), 2:0 Хоселу (55-дузпа)
21:00 ч.
Борусия (Дортмунд) – Волфсбург (Евроспорт 2 България)
Баланс: 34 мача, 18 победи за Борусия (Дортмунд), 8 равенства, 8 победи за Волфсбург
17.12.14
21:00 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Вердер
Баланс: 90 мача, 31 победи за Борусия (Мьонхенгладбах), 22 равенства, 37 победи за Вердер
17.12.14
21:00 ч.
Хофенхайм – Байер (Леверкузен)
Баланс: 12 мача, 1 победа за Хофенхайм, 1 равенство, 10 победи за Байер (Леверкузен)
17.12.14
21:00 ч.
Айнтрахт (Франкфурт) – Херта
Баланс: 52 мача, 15 победи за Айнтрахт (Франкфурт), 12 равенства, 25 победи за Херта