Хамбургер загуби у дома от Щутгарт с минималното 0:1 в среща от 16-ия кръг в германската Бундеслига. Гостите стигнаха до успеха с гол на Флориан Клайн (42) и играха в намален състав почти цяло второ полувреме след директния червен картон на Нидермайер в 53-ата минута. След успеха си швабите се отлепиха от дъното и вече са на 15-о място с 16 точки. „Червените шорти” също имат 16 точки, но заради по-добрата си голова разлика заемат 14-а позиция.

В същото време Хановер срази на свой терен Аугсбург с 2:0 след голове на Салиф Сане (20) след пас на Ларс Щиндъл и Хоселу (55-дузпа). Така „червените” се изкачиха на осма позиция с 23 точки. Аугсбург остава пети с 24 точки.

Кьолн и Майнц пък не успяха да се победят и поделиха точките след 0:0. Така „козлите” събраха 19 точки и се изкачиха на десета позиция. Майнц е 11-и с 18 точки. Останлите срещи от кръга са утре.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 16 КРЪГ
16.12.14
21:00 ч.
Байерн – Фрайбург 2:0
1:0 Ариен Робен (41), 2:0 Томас Мюлер (48)
16.12.14
21:00 ч.
Хановер – Аугсбург 2:0
1:0 Салиф Сане (20), 2:0 Хоселу (55-дузпа)
21:00 ч.
Борусия (Дортмунд) – Волфсбург (Евроспорт 2 България)
Баланс: 34 мача, 18 победи за Борусия (Дортмунд), 8 равенства, 8 победи за Волфсбург
17.12.14
21:00 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Вердер
Баланс: 90 мача, 31 победи за Борусия (Мьонхенгладбах), 22 равенства, 37 победи за Вердер
17.12.14
21:00 ч.
Хофенхайм – Байер (Леверкузен)
Баланс: 12 мача, 1 победа за Хофенхайм, 1 равенство, 10 победи за Байер (Леверкузен)
17.12.14
21:00 ч.
Айнтрахт (Франкфурт) – Херта
Баланс: 52 мача, 15 победи за Айнтрахт (Франкфурт), 12 равенства, 25 победи за Херта