Севиля победи Елче с 2:0 като гост в мач от 8-ия кръг на испанската Примера дивисион. По този начин "белите" се изкачиха на второто място във временното класиране.

През първото полувреме играта беше равностойна, но след почивката по-високата класа на гостите си каза думата. В 59-ата минута Карлос Бака простреля стража на домакините Ману Ерера за 0:1. В 73-ата минута резервата Кевин Гамейро се възползва от асистенция на Денис Суарес и реши всичко с гол за 0:2.

Бившата звезда на "Левски" Гари Родригес се появи на терена в 62-ата минута. Крилото смени Алваро Хименес, а четвърт час по-късно получи и жълт картон.

Севиля вече има 19 точки и изпревари Реал (Мадрид), а записалият изненадващо поражение с 0:3 по-рано днес Валенсия - на 2. Барселона е едноличен лидер с 22 точки.

Леванте - Реал (Мадрид) 0:5
0:1 Кристиано Роналдо (13-дузпа), 0:2 Хавиер Ернандес (38), 0:3 Кристиано Роналдо (61), 0:4 Хамес Родригес (66), 0:5 Иско (82)