Депортиво (Ла Коруня) прекъсна серията си от четири поредни загуби и записа впечатляваща победа с 3:0 над силно представящия се от началото на сезона Валенсия. Двубоят беше част от 8 кръг на Примера дивисион.

Хосе Гая си вкара автогол в 36-ата минута и даде аванс на домакините. Две минути преди почивката Лукас Перес удвои, след като проби в наказателното поле отляво и от малък ъгъл прати топката под плонжа на Йоел.

В 79-ата минута Точе направи победата на Депортиво класическа, след като завърши контраатака на тима от Ла Коруня, получавайки пас зад гърба на защитата от Хосе Родригес.

Победата позволи на Депортиво (Ла Коруня) да напусне последното място в класирането на Примера дивисион. При победа Валенсия пък можеше да се върне на второто място в класирането, но сега остана на трета позиция със 17 точки, на една зад Реал (Мадрид) и на четири от лидера Барселона.

Леванте - Реал (Мадрид) 0:5
0:1 Кристиано Роналдо (13-дузпа), 0:2 Хавиер Ернандес (38), 0:3 Кристиано Роналдо (61), 0:4 Хамес Родригес (66), 0:5 Иско (82)