Барселона срази у дома новака Ейбар с класическия резултат 3:0 в среща от 8-ия кръг на испанската Примера дивисион и остава твърдо начело във временното класиране. Седмица преди големия мач с Реал (Мадрид) на "Сантяго Бернабеу" Меси има 250 попадения в испанския шампион и вече е само на гол от рекорда на Телмо Сара".

Каталунците, който все още не са допуснали гол от началото на сезона за първенство, очаквано взеха инициативата от самото начало, но през първата част срещнаха сериозни затруднения и не успяха да стигнат до попадение.

Ейбар успя да устиска нулевото равенство чак до 60-ата минута, когато Меси изведе страхотно Шави зад отбраната на гостите и халфът не сгреши за 1:0. Този гол пречупи новака и в 72-ата минута бразилецът Неймар покачи на 2:0 след асистенция на сънародника си Дани Алвеш. Две минути по-късно и дежурният голмайстор на домакините Лионел Меси се разписа след пас на Неймар за крайното 3:0.

След успеха си Барселона събра 22 точки и остава на върха в класирането с аванс от 4 точки пред Реал (Мадрид). Ейбар е 11-и с 9 точки.

Леванте - Реал (Мадрид) 0:5
0:1 Кристиано Роналдо (13-дузпа), 0:2 Хавиер Ернандес (38), 0:3 Кристиано Роналдо (61), 0:4 Хамес Родригес (66), 0:5 Иско (82)