Реал (Мадрид) продължи зрелищната си победна серия в Примера дивизон с успех с 5:0 като гост на Леванте. "Кралския" клуб си устрои забавление на стадион "Суидад де Валенсия", Кристиано Роналдо се отчете с два гола. Останалите попадения бяха дело на Хавиер Ернандес, Хамес Родригес и Иско. Португалската звезда на Реал пък дръпна сериозно в голмайсторската листа на испанското първенство и вече има 15 гола. След него се нареждат Неймар и Меси съответно със 7 и 6 попадения.

Карло Анчелоти даде почивка на Гарет Бейл, а Серхио Рамос и Бензема бяха извън групата заради контузии. Това обаче не се отрази на играта на тима.

Головата фиеста започна в 13-ата минута, когато Кристиано Роналдо се разписа от дузпа. В 38-ата Хавиер Ернандес получи топката на главата си от Родригес и отбеляза за 2:0.

През второто полувреме Роналдо се подигра с защитата на Леванте и останал сам срещу вратаря на домакините направи резултата класически. До края на двубоя имената си сред голмайсторите записаха Хамес и Иско. Колумбийският халф овладя на гърди чудесен далечен пас и от въздуха направи 4:0, а Иско след самостоятелен рейд оформи крайното 5:0 за Реал.

В класирането поне временно "белия балет" се доближи само на точка от Барселона. Каталунците обаче са с мач по-малко. Леванте пък е точно над чертата на изпадащите с 5 точки.

Леванте - Реал (Мадрид) 0:5
0:1 Кристиано Роналдо (13-дузпа), 0:2 Хавиер Ернандес (38), 0:3 Кристиано Роналдо (61), 0:4 Хамес Родригес (66), 0:5 Иско (82)