Франк Лампард се превърна в герой за Манчестър Сити при домакинското равенство 1:1 срещу Челси в мач от 5 кръг на Висшата лига. Така халфът си отмъсти на бившия си отбор, който в началото на лятото реши да не продължи договора му.

Лампард се появи в игра в момент, когато „гражданите“ бяха с човек по-малко и изоставаха в резултата. Бившият английски национал се разписа след асистенция на Джеймс Милнър, но не се зарадва след попадението си. Франк Лампард играе за „гражданите“ под наем от дъщерния им американски отбор Ню Йорк Сити.

В 66-ата минута Пабло Сабалета получи втори жълт картон и остави домакините с човек по-малко. В 71-ата минута Челси поведе в резултата. Еден Азар центрира отдясно, а Андре Шюрле на далечната греда прати топката във вратата с левия крак.

Седем минути след това Лампард се появи на терена на място на Александар Коларов и пет минути преди края изравни резултата. От центъра на наказателното поле той засече центриране на Джеймс Милнър, който беше определен за играч на мача.

Манчестър Сити - Челси 1:1

0:1 Андре Шюрле (71), 1:1 Франк Лампард (85)

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 5 КРЪГ
20.09.14
14:45 ч.
КПР - Сток Сити 2:2
0:1 Маме Диуф (11) 1:1 Стивън Коулкър  (42), 1:2 Питър Крауч (51), 2:2 Нико Кранчар (88)
20.09.14
17:00 ч.
Астън Вила - Арсенал 0:3
0:1 Месут Йозил (32), 0:2 Дани Уелбек (34), 0:3 Али Сисоко (36-авт.)
20.09.14
17:00 ч.
Бърнли - Съндърланд 0:0
20.09.14
17:00 ч.
Нюкасъл - Хъл Сити 2:2
0:1 Никица Йелавич (48), 0:2 Мохамед Диаме (68), 1:2 Папис Демба Сисе (73), 2:2 Папис Демба Сисе (87)
Уест Хям – Ливърпул 3:1
1:0 Уинстън Рийд (2), 2:0 Диафара Сако (7), 2:1 Рахийм Стърлинг (26), 3:1 Морган Амалфитано (88)
21.09.14
15:30 ч.
Лестър - Манчестър Юнайтед 5:3
0:1 Робин Ван Перси (13), 0:2 Анхел Ди Мария (16), 1:2 Леонардо Уйоа (17), 1:3 Андер Ерера (57), 2:3 Дейвид Нюджънт (63-дузпа), 3:3 Естебан Камбиасо (65), 4:3 Джейми Варди (79), 5:3 Леонардо Уйоа (83-дузпа)
Евертън - Кристъл Палас 2:3
1:0 Ромелу Лукаку (9), 1:1 Миле Йединак (30-дузпа), 1:2 Фрейзър Кембъл (54), 1:3 Яник Боласие (69), 2:3 Лейтън Бейнс (83-дузпа)