Уест Хям удари у дома съперника на Лудогорец от група „B” на Шампионската лига Ливърпул с 3:1 в среща от 5-ия кръг на английската Висша лига.

През седмицата мърсисайдци победиха драматично българския първенец Лудогорец с 2:1 след реализирана от Стивън Джерард дузпа в добавеното време, но днес катастрофираха в Лондон още в началните минути.

„Чуковете” започнаха вихрено и зарадваха феновете си с две попадения в самото начало, след като първо Унинстън Рийд получи пас от Томинс и препарира вратаря им Симон Миньоле за 1:0, а четири минути по-късно Диафара Сако покачи на 2:0 след извеждащо подаване на Даунинг. Постепенно домакините се дръпнаха в отбрана и в 26-ата минута удар на Марио Балотели бе блокиран от бранител, но при добавката Рахийм Стърлинг отправи мощен изтрел, реализирайки за 2:1.

След почивката гостите бяха малко по-активни и можеха дори да изравнят в 70-ата минута, когато Балотели отправи силен удар от средна дистанция, спасен от вратаря Адриан. В самия край в 88-ата минута Стюарт Даунинг даде страхотен пас към влезлия като резерва Морган Амалфитано, който оформи крайното 3:1 за третата загуба на Ливърпул от началото на сезона във Висшата лига.

Уест Хям – Ливърпул 3:1
1:0 Уинстън Рийд (2), 2:0 Диафара Сако (7), 2:1 Рахийм Стърлинг (26), 3:1 Морган Амалфитано (88)

Уест Хям: 13.Адриан, 20.Гай Демел (61 - 18.Дженкинсън ), 2.Уинстън Рийд , 5.Томкинс, 3.Кресуел, 8.Коуяте , 11.Стюарт Даунинг, 30.Алекс Сонг (69 - 21.Морган Амалфитано), 16.Марк Ноубъл, 15.Диафара Сако, 31.Енер Валенсия (76 - 19.Колинс)

Ливърпул: 22.Симон Миньоле, 37.Мартин Шкъртел, 6.Деян Ловрен, 18.Алберто Морено, 19.Хави Манкийо (22 - 17.Мамаду Сако), 8.Стивън Джерард, 21.Лукас Лейва (46 - 20.Адам Лалана), 14.Джордан Хендерсън, 31.Рахийм Стърлинг, 45.Марио Балотели , 29.Фабио Борини (75 - 9.Ламбърт)

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 5 КРЪГ
20.09.14
14:45 ч.
КПР - Сток Сити 2:2
0:1 Маме Диуф (11) 1:1 Стивън Коулкър  (42), 1:2 Питър Крауч (51), 2:2 Нико Кранчар (88)
20.09.14
17:00 ч.
Астън Вила - Арсенал 0:3
0:1 Месут Йозил (32), 0:2 Дани Уелбек (34), 0:3 Али Сисоко (36-авт.)
20.09.14
17:00 ч.
Бърнли - Съндърланд 0:0
20.09.14
17:00 ч.
Нюкасъл - Хъл Сити 2:2
0:1 Никица Йелавич (48), 0:2 Мохамед Диаме (68), 1:2 Папис Демба Сисе (73), 2:2 Папис Демба Сисе (87)