Новакът във Висшата лига Лестър постигна феноменален обрат в домакинството си на Манчестър Юнайтед от 5-ия кръг. "Лисиците" губеха с 1:3 след час игра, след което обаче сториха чудеса и стигнаха до зрелищната победа с 5:3. Точни за гостите бяха Робин Ван Перси и новите попълнения Анхел Ди Мария и Андер Ерера.

За водения от Найджъл Пиърсън отбор се разписаха Леонардо Уйоа на два пъти, като едното попадение беше от дузпа, Дейвид Нъджънт (също от дузпа), Естебан Камбиасо и Джейми Варди. За "лисиците" това е втора победа след завръщането в елита на Англия. След нея Лестър събра 8 точки и се изкачи на 6-ото място, докато Манчестър Юнайтед остава с 5 в актива в средата на таблицата.

Двубоят стартира отлично за "червените дяволи", които набързо взеха преднина от два гола. В 13-ата минута Робин Ван Перси откри резултата с първия си гол за сезона. Холандското острие засече центриране на Радамел Фалкао и след лек рикошет в защитник на домакините, топката бе неспасяема за стража на "лисиците" Каспер Шмайхел - 0:1.

Само три минути след това Анхел Ди Мария удвои аванса на "червените дяволи" с фантастичен гол. Аржентинецът комбинира с Уейн Рууни, след което майсторски прехвърли Шмайхел с левия крак, изпращайки топката в мрежата му за 0:2.

Играчите на Лестър бързо намалиха. Още в 17-ата минута падна третото попадение в мача. Таранът Леонардо Уйоа засече с глава центриране на Джейми Варди, наказвайки Давид Де Хеа за 1:2.

Гостите продължиха да диктуват темпото, а след почивката Фалкао бе близо до това да вкара дебютния си гол за Манчестър Юнайтед, но прати топката в гредата. В 57-ата обаче "червените дяволи" все пак стигнаха до трето попадение. Андер Ерера също наказа Шмайхел. Ди Мария отправи удар, който обаче беше оклонен от заелия позиция с гръб към вратата Ерера, като испанецът удари топката с пета и я прати в мрежата на домакините - 1:3.

По всичко личеше, че Юнайтед ще вземе трите точки, но тогава "лисиците" се развихриха. Дейвид Нъджънт намали в 63-ата минута от дузпа, която обаче беше спорна. Джейми Варди падна в наказателното поле на "червените дяволи" и съдията Марк Клатънбърг отсъди 11-метров наказателен удар, маркирайки нарушение на Рафаел Да Силва. От бялата точка Нъджънт не сгреши за 2:3, а само 120 секунди след това Естебан Камбиасо отбеляза за 3:3.

Изравняването още повече вдъхнови домакините и до края на мача те тотално надиграха класния противник и заслужено стигнаха до победата, постигайки феноменален обрат. Точен за 4:3 в 79-ата минута беше Джейми Варди. Той завърши перфектна контраатака на своя отбор след грешка на Хуан Мата, а за крайното 5:3 се разписа за втори път в мача Леонардо Уйоа. 28-годишният аржентинец отбеляза от дузпа. И този път решението на Марк Клатънбърг беше дискусионно. Джейми Варди извърши фаул срещу съперник преди да бъде повален в наказателното поле от Тайлър Блекет. Защитникът на Манчестър Юнайтед получи червен картон, а Уйоа с лекота отбеляза петото си попадение от началото на сезона във Висшата лига, оформяйки сладката победа на героите от Лестър.

ЛЕСТЪР - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 5:3
0:1 Робин Ван Перси (13), 0:2 Анхел Ди Мария (16), 1:2 Леонардо Уйоа (17), 1:3 Андер Ерера (57), 2:3 Дейвид Нъджънт (63-дузпа), 3:3 Естебан Камбиасо (65), 4:3 Джейми Варди (79), 5:3 Леонардо Уйоа (83-дузпа)

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 5 КРЪГ
20.09.14
14:45 ч.
КПР - Сток Сити 2:2
0:1 Маме Диуф (11) 1:1 Стивън Коулкър  (42), 1:2 Питър Крауч (51), 2:2 Нико Кранчар (88)
20.09.14
17:00 ч.
Астън Вила - Арсенал 0:3
0:1 Месут Йозил (32), 0:2 Дани Уелбек (34), 0:3 Али Сисоко (36-авт.)
20.09.14
17:00 ч.
Бърнли - Съндърланд 0:0
20.09.14
17:00 ч.
Нюкасъл - Хъл Сити 2:2
0:1 Никица Йелавич (48), 0:2 Мохамед Диаме (68), 1:2 Папис Демба Сисе (73), 2:2 Папис Демба Сисе (87)
Уест Хям – Ливърпул 3:1
1:0 Уинстън Рийд (2), 2:0 Диафара Сако (7), 2:1 Рахийм Стърлинг (26), 3:1 Морган Амалфитано (88)