Нюкасъл продължава с неубедителните си игри от началото на сезона, след като стигна само до 2:2 на свой терен срещу Хъл Сити в среща от 5-ия кръг на английската Висша лига. През първата част съперниците не си отбелязаха гол и всичко по-интересно се случи след почивката. Гостите поведоха в 48-ата минута, когато Никица Йелавич се разписа за 0:1 след пас на Ел Мохамади. Двайсет минути по-късно „тигрите” удвоиха аванса си след попадение на Мохамед Диаме, възползвал се от пас на Куин. „Свраките” обаче не се предадоха и успяха да измъкна точката след две попадения на Папис Демба Сисе в 73-ата и 87-ата минута след подаване на Тиоте и Гуфран. Така Нюкасъл остава без успех от началото на сезона и е под чертата на 18-о място само с 3 точки. Хъл Сити е девети с 6 пункта.

Саутхемптън пък нанесе второ поражение на уелския Суонзи, побеждавайки го като гост с минималното 1:0. Единственото и победно попадение за „светците” реализира Виктор Уанияма в 80-ата минута след пас на Грациано Пеле. Така „светците” събраха 10 точки и се изкачиха на второ място във временното класиране. „Лебедите” се смъкнаха на шеста позиция с 9 пункта.

Новакът Бърнли и Съндърланд пък направиха безлично 0:0. След това равенство Бърнли е над чертата на 17-о място с 3 точки, докато „черните котки” са 15-и с 4 пункта.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 5 КРЪГ
20.09.14
14:45 ч.
КПР - Сток Сити 2:2
0:1 Маме Диуф (11) 1:1 Стивън Коулкър  (42), 1:2 Питър Крауч (51), 2:2 Нико Кранчар (88)
20.09.14
17:00 ч.
Астън Вила - Арсенал 0:3
0:1 Месут Йозил (32), 0:2 Дани Уелбек (34), 0:3 Али Сисоко (36-авт.)
20.09.14
17:00 ч.
Бърнли - Съндърланд 0:0
20.09.14
17:00 ч.
Нюкасъл - Хъл Сити 2:2
0:1 Никица Йелавич (48), 0:2 Мохамед Диаме (68), 1:2 Папис Демба Сисе (73), 2:2 Папис Демба Сисе (87)