Евертън и Тотнъм не успяха да се победят, завършвайки 0:0 в мач от 10-ия кръг на Висшата лига, състоял се на стадион "Гудисън Парк". Така двата отбора пропуснаха възможността да излязат еднолично на второ място във временното класиране, което щеше да се случи при победа на който и да е от тимовете.

След равенството Тотнъм се изравни по точки с Ливърпул и Челси - по 20, като "шпорите" заемат 4-ата позиция. Евертън е на 7-ото място с 19 в актива си.

Преди почивката играчите на "шпорите" бяха по-активни от съперника, но така и не съумяха да създадат чисто голово положение пред вратата на Тим Хауърд. Най-добрата ситуация бе удар с глава на Солдадо след центриране на Ленън.

След почивката пък "карамелите" бяха по-активни. Може би най-чистото положение, което създаде Евертън бе две минути преди края на редовното време, когато Юго Лорис успя да избие удар отблизо на Деулофеу. Домакините имаха и претенция за дузпа за нарушение на Вертонген срещу Коулман.

Малко преди това пък вратарят на Тотнъм Лорис получи тежък удар в главата след единоборство с Лукаку, като веднага загуби съзнание, но се съвзе и успя да продължи участие, като не се пропука до края.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 10 КРЪГ
02.11.13
14:45 ч.
Нюкасъл - Челси 2:0
1:0 Йоан Гуфран (68), 2:0 Лоик Реми (89)
02.11.13
17:00 ч.
Фулъм - Манчестър Юнайтед 1:3
0:1 Антонио Валенсия (9), 0:2 Робин ван Перси (19), 0:3 Уейн Рууни (21), 1:3 Алекс Качаниклич (65)
Манчестър Сити - Норич 7:0
1:0 Брадли Джонсън (16-автогол), 2:0 Давид Силва (20), 3:0 Матия Настасич (25), 4:0 Алваро Негредо (36), 5:0 Яя Туре (60), 6:0 Серхио Агуеро (71), 7:0 Един Джеко (86)