Нюкасъл спря серията на Челси от шест поредни победи във всички турнири и в мач от 10 кръг на Висшата лига се наложи с 2:0 над „сините“.

Гостите от Лондон имаха възможност да открият резултата през първото полувреме, но Джон Тери на два пъти нямаше шанс. Първо топката се отби от гредата след негов удар, а след изстрел с глава имаше изчистване от голлинията.

Нюкасъл доминираше през втората част и стигна до успеха с попадения в последните 25 минути на мача. Йоан Гуфран откри резултата в 68-ата минута, когато беше точен с глава след центриране на Йоан Кабай от Фаул.

Лоик Реми гарантира победата на домакините с попадението си минута преди края. Той вкара шестия си гол за сезона след подаване на Върнън Анита. Това беше първият мач през този сезон във Висшата лига, в който Челси получава повече от един гол във вратата си.

Любопитното е, че повечето голове на Нюкасъл от началото на първенството в английския елит са реализирани от французи – Матийо Дебюши, Йоан Кабай, Хатем бен Арфа, Йоан Гуфран и Лоик Реми. Единственият друг играч, вкарвал гол за „свраките“ във Висшата лига от старта на шампионата е уелският защитник Пол Дъмет.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 10 КРЪГ
02.11.13
14:45 ч.
Нюкасъл - Челси 2:0
1:0 Йоан Гуфран (68), 2:0 Лоик Реми (89)
Уест Бромич - Кристъл Палас
Баланс: 44 мача, 18 победи за Уест Бромич, 13 равенства, 13 победи за Кристъл Палас