Арсенал срази у дома Ливърпул с 2:0 в дербито от 10-ия кръг на английската Висша лига и увеличи аванса си на върха във временното класиране до 5 точки. Головете за успеха на „артилеристите” вкараха Санти Касорла (19) и Аарън Рамзи (59).

Микел Артета се завърна в титулярния състав на "топчиите" след наказание, а Джак Уилшир пропусна мача заради контузия. В титулярния състав на гостите изненадата бе появата на Джон Фланаган, заместил болния Глен Джонсън.

Домакините получиха чудесна възможност още в петата минута, когато Жиру изведе Росицки в наказателното поле, но ударът на чеха бе избит от Миньоле. Гостите отвърнаха с пробив на Джордън Хендерсън, който в решителния момент Хендерсън не успя да нанесе удар.

„Топчиите” поведоха в 19-ата минута, когато Саня центрира отдясно, Касорла засече с глава, топката рикошира в гредата, но испанецът не сбърка при добавката си за 1:0. В 27-ата минута Рамзи можеше да удвои, но Миньоле отново спаси.

Мърсисайдци започнаха по-активно втората част и в 50-ата минута бяха близо до изравняването, но след центриране на Суарес отляво Хендерсън стреля над вратата. В 55-ата минута бившият играч на Арсенал Коло Туре сгреши и изведе Жиру, но французинът не успя да прехвърли Миньоле. Четири минути по-късно уелският национал Аарън Рамзи вкара страхотен гол от около 25 метра за 2:0. Това е десето попадения за уелсеца от началото на сезона.

В 73-ата минута силен диагонален изстрел на Суарес се отклони леко от крака на Гибс, след което рикошира в далечната греда и излезе в ъглов удар. До края на мача домакините контролираха събитията на терена и заслужено спечелиха трите точки.

След победата си Арсенал събра 25 точки и остава убедителен лидер във временното класиране, следван от Челси и Ливърпул. И двата тима имат по 20 пункта в актива си.

Арсенал – Ливърпул 2:0

1:0 Санти Касорла (19), 2:0 Аарън Рамзи (59)

Арсенал: Шчесни, Мертезакер, Саня, Гибс (78 - Вермаелен), Косчиелни, Росицки (72 - Начо Монреал), Йозил, Артета, Касорла (84 - Дженкинсън), Рамзи, Жиру
Мениджър: Арсен Венгер

Ливърпул: Миньоле, Коло Туре, Шкъртел, Сако, Сисоко (46 - Коутиньо), Фланаган (68 - Моузес), Джерард, Лукас Лейва, Хендерсън, Суарес, Стъридж
Мениджър: Брендън Роджърс

Лондон, „Емиратс”
Съдия: Мартин Аткинсън
Жълти картони: Саня, Дженкинсън (Арсенал); Сисоко (Ливърпул)

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 10 КРЪГ
02.11.13
14:45 ч.
Нюкасъл - Челси 2:0
1:0 Йоан Гуфран (68), 2:0 Лоик Реми (89)
02.11.13
17:00 ч.
Фулъм - Манчестър Юнайтед 1:3
0:1 Антонио Валенсия (9), 0:2 Робин ван Перси (19), 0:3 Уейн Рууни (21), 1:3 Алекс Качаниклич (65)
Манчестър Сити - Норич 7:0
1:0 Брадли Джонсън (16-автогол), 2:0 Давид Силва (20), 3:0 Матия Настасич (25), 4:0 Алваро Негредо (36), 5:0 Яя Туре (60), 6:0 Серхио Агуеро (71), 7:0 Един Джеко (86)