Манчестър Юнайтед спечели шеста поредна победа над Фулъм във Висшата лига, след като в мач от 10 кръг се наложи с 3:1 на „Крейвън Котидж“. Българският нападател Димитър Бербатов отново изведе лондончани с капитанската лента и игра цял мач за тима си.

„Червените дяволи“ откриха резултата още в 9-ата минута, когато Уейн Рууни навлезе отляво в наказателно поле и подаде на Антонио Валенсия на далечната греда. Десет минути по-късно Робин ван Перси удвои с удар с левия крак, след като беше изведен зад гърба на защитата от Аднан Янузай.

В 21-ата минута Ван Перси получи топката в наказателното поле и пусна успоредно на голлинията към връхлитащия през центъра на пеналта Уейн Рууни. В 65-ата минута Фулъм върна едно попадение чрез Алекс Качаниклич, който беше точен след асистенция на Киърън Ричардсън.

Така Манчестър Юнайтед записа две поредни победи за първи път през този сезон. Фулъм записа трета загуба в петте си домакинства от началото на първенството.

Фулъм – Манчестър Юнайтед 1:3
0:1 Антонио Валенсия (9), 0:2 Робин ван Перси (19), 0:3 Уейн Рууни (21), 1:3 Алекс Качаниклич (65)

Фулъм: Стекеленбург, Рийтер, Ричардсън, Паркър (83-Паркър), Сендерос, Аморебиета, Дежага (61-Качаниклич), Сидуел, Бербатов, Руис (74-Таарабт), Касами

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Рафаел (46-Смолинг), Евра, Клевърли (46-Кагава), Еванс (46-Фелайни), Видич, Валенсия, Джоунс, Ван Перси, Рууни, Янузай

Лондон, „Крейвън Котидж“
Съдия: Лий Пробърт
Жълти картони: Аморебиета, Дежага (Фулъм); Валенсия (Манчестър Юнайтед)

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 10 КРЪГ
02.11.13
14:45 ч.
Нюкасъл - Челси 2:0
1:0 Йоан Гуфран (68), 2:0 Лоик Реми (89)
Манчестър Сити - Норич 7:0
1:0 Брадли Джонсън (16-автогол), 2:0 Давид Силва (20), 3:0 Матия Настасич (25), 4:0 Алваро Негредо (36), 5:0 Яя Туре (60), 6:0 Серхио Агуеро (71), 7:0 Един Джеко (86)