Астън Вила разгроми Съндърланд с 6:1 в последен мач от 35-ия кръг на Висшата лига. С този успех тимът на Стилиян Петров направи голяма крачка към спасението от изпадане в Чемпиъншип. Бирмингамци вече имат 37 точки, а първият под чертата - Уигън, е с 32. Холандският защитник Рон Влаар откри в 31-ата минута за домакините, но секунди по-късно Дани Роуз изравни. Андреас Вайман в 38-ата даде отново аванс на Вила.

След почивката надмощието на домакините беше тотално. С два бързи гола (55,60) Кристиян Бентеке осигури комфортен аванс, а в 70-ата белгийската звезда оформи своя хеттрик - 5:1. 22-годишният таран вече има 18 гола от началото на сезона и излезе на 4-о място в листата на стрелците. Габи Агбонлахор фиксира впечатляващото 6:1 в последните секунди на срещата. Любимецът на местните фенове вече е реализатор № 1 за Вила в ерата на Висшата лига. Агбонлахор има общо 60 гола за тима в елита и подобри постижението на легендата Дуайт Йорк. Съндърланд пък доигра мача с 10 души, след като в 71-ата минута Стефан Сесеньон получи директен червен картон.

Вила продължи традицията да играе успешно срещу този съперник. Тимът няма загуба вече четири поредни мача, в които записа два хикса и две победи. Любопитно е обаче, че не успяха да спечелят в предишните си три срещи с "черните котки" в Бирмингам.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 35 КРЪГ
27.04.13
14:45 ч.
Манчестър Сити – Уест Хям 2:1
1:0 Серхио Агуеро (28), 2:0 Яя Туре (83), 2:1 Анди Керъл (90)
Саутхемптън – Уест Бромич 0:3
0:1 Фортуне (6), 0:2 Лукаку (67), 0:3 Лонг (77)
Уигън – Тотнъм 2:2
0:1 Бейл (9), 1:1 Бойс (11), 2:1 МакМанаман (49), 2:2 Бойс (89-авт.)
27.04.13
19:30 ч.
Нюкасъл – Ливърпул 0:6
0:1 Даниел Агер (3), 0:2 Джордан Хендерсън (17), 0:3 Даниел Стъридж (54), 0:4 Даниел Стъридж (60), 0:5 Фабио Борини (74), 0:6 Джордън Хендерсън (76)
28.04.13
15:30 ч.
Рединг – КПР 0:0
28.04.13
17:00 ч.
Челси – Суонзи 2:0
1:0 Оскар (43), 2:0 Франк Лампард (45-дузпа)
28.04.13
18:00 ч.
Арсенал – Манчестър Юнайтед 1:1
1:0 Тио Уолкът (2), 1:1 Робин ван Перси (43-дузпа)
29.04.13
22:00 ч.
Астън Вила – Съндърланд 6:1
1:0 Рон Влаар (31), 1:1 Дани Роуз (33), 2:1 Андреас Вайман (38), 3:1 Кристиян Бентеке (55), 4:1 Кристиян Бентеке (60), 5:1 Кристиян Бентеке (70), 6:1 Габриел Агбонлахор (89)

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК