Челси продължава да преследва място в Шампионската лига, след като победи Суонзи с 2:0 в мач от 35 кръг на Висшата лига.

Оскар откри резултата в 43-ата минута, а две минути по-късно Франк Лампард удвои от дузпа. Наказателният удар беше отсъден за фаул на Лиън Бритън срещу Хуан Мата.

Суонзи не създаде много затруднения на Петър Чех, който спаси опасен удар на Анхел Ранхел при най-опасното положение на “лебедите”.

Това беше 201-ият гол на Лампард за Челси и той вече е само на едно попадение от клубния рекорд на Боби Тамблинг. Освен това халфът изравни рекорда на Анди Коул за отбелязани попадения срещу 38 различни отбора във Висшата лига.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 35 КРЪГ
27.04.13
14:45 ч.
Манчестър Сити – Уест Хям 2:1
1:0 Серхио Агуеро (28), 2:0 Яя Туре (83), 2:1 Анди Керъл (90)
Саутхемптън – Уест Бромич 0:3
0:1 Фортуне (6), 0:2 Лукаку (67), 0:3 Лонг (77)
Уигън – Тотнъм 2:2
0:1 Бейл (9), 1:1 Бойс (11), 2:1 МакМанаман (49), 2:2 Бойс (89-авт.)
27.04.13
19:30 ч.
Нюкасъл – Ливърпул 0:6
0:1 Даниел Агер (3), 0:2 Джордан Хендерсън (17), 0:3 Даниел Стъридж (54), 0:4 Даниел Стъридж (60), 0:5 Фабио Борини (74), 0:6 Джордън Хендерсън (76)
28.04.13
15:30 ч.
Рединг – КПР 0:0
28.04.13
17:00 ч.
Челси – Суонзи 2:0
1:0 Оскар (43), 2:0 Франк Лампард (45-дузпа)
28.04.13
18:00 ч.
Арсенал – Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 187 мача, 67 победи за Арсенал, 42 равенства, 78 победи за Манчестър Юнайтед
29.04.13
22:00 ч.
Астън Вила – Съндърланд (Нова Спорт)
Баланс: 161 мача, 67 победи за Астън Вила, 41 равенства, 53 победи за Съндърланд

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК