Играй БЛИЦ ГЕЙМ - ТУК!

Фулъм загуби с 0:1 гостуването си на Евертън от 35-ия кръг на Висшата лига. Димитър Бербатов и Станислав Манолев започнаха като титуляри, но звездата на лондончани напусна контузен след половин час игра. Българският национал записа пълна среща и игра изключително силно, а в самия край получи и жълт картон. Единствения гол отбеляза Стивън Пиенаар. Халфът откри резултата в 16-ата минута. След няколко двойни подавания между играчи на домакините по дясното крило, Колман навлезе в наказателното поле, върна към дузпата, където халфът от ЮАР спокойно прониза Шварцер. Четвърт час по-късно голмайсторът на гостите от Лондон Димитър Бербатов беше заменен принудително. Нападателят накуцваше и се наложи на негово място да влезе Младен Петрич.

Хърватинът обаче не подпомогна атаката на Фулъм и домакините продължаваха да доминират както до края на първата част, така и до последния съдийски сигнал. На няколко пъти Марк Шварцер трябваше да се намесва, за да не допусне втори гол. В 85-ата пък Фелайни направи невероятен пропуск. Манолев увисна на втора греда при центриране отляво, Шварцер излезе неразчетено, а белгиецът засече лошо топката на празна врата и тя над гредата.

С успеха "карамелите" вече имат 59 точки и са на само две от Тотнъм, заемащ позицията за Лига Европа. "Шпорите" обаче са и с два мача по-малко. Фулъм от своя страна е 11-и с 40 т.

Евертън - Фулъм - 1:0
1:0 Пиенаар (16)

Ливърпул
, "Гудисън парк"
Съдия: Джон Мос

Евертън: Хауърд, Ягиелка, Бейнс, Дистен, Пиенар, Осман, Колман, Фелайни, Миралас, Аничебе, Йелавич (67-Баркли)

Фулъм: Шварцер, Сендерос, Хангеланд, Манолев, Емануелсон, Ричардсън (56-Дъф), Карагунис (77-Родайега), Ено, Качаниклич, Бербатов (30-Петрич), Руис

Жълти картони: Осман (Е); Ено, Емануелсон, Манолев (Ф)

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 35 КРЪГ
27.04.13
14:45 ч.
Манчестър Сити – Уест Хям 2:1
1:0 Серхио Агуеро (28), 2:0 Яя Туре (83), 2:1 Анди Керъл (90)
27.04.13
17:00 ч.
Евертън – Фулъм 1:0
27.04.13
17:00 ч.
Саутхемптън – Уест Бромич 0:3
0:1 Фортуне (6), 0:2 Лукаку (67), 0:3 Лонг (77)
Уигън – Тотнъм 2:2
0:1 Бейл (9), 1:1 Бойс (11), 2:1 МакМанаман (49), 2:2 Бойс (89-авт.)
Арсенал – Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 187 мача, 67 победи за Арсенал, 42 равенства, 78 победи за Манчестър Юнайтед
29.04.13
22:00 ч.
Астън Вила – Съндърланд (Нова Спорт)
Баланс: 161 мача, 67 победи за Астън Вила, 41 равенства, 53 победи за Съндърланд

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК