Арсенал направи домакинско 1:1 с Манчестър Юнайтед в мач от 35 кръг на Висшата лига. Преди началото на двубоя “артилеристите” направиха почетен кордон, за да поздравят “червените дяволи” за 20-ата им шампионска титла. “Топчиите” от своя страна имат 13, колкото уелското крило на Юнайтед Райън Гигс.

Равенството остави Арсенал в Топ 4 на класирането, но само с 2 точки повече от Тотнъм, който има мач по-малко. Тио Уолкът даде ранен аванс на домакините още във втората минута след асистенция на Томаш Росицки. Повторенията показаха, че английският национал е в положение на засада при попадението.

Въпреки че Манчестър Юнайтед губеше почти всяка борба за топката, гостите бяха близо до изравнително попадение, но Робин ван Перси би с глава над вратата на Войчех Шчесни след центриране на Нани. В края на първото полувреме Бакари Саня събори Ван Перси в наказателното поле и холандецът беше точен при изпълнението на отсъдената дузпа.

Манчестър Юнайтед имаше предимство в играта през първата половина на втората част и имаше няколко положения за гол. Рафаел стреля над вратата след центриране на Ван Перси. Уейн Рууни, който игра в необичайната роля на плеймейкър, не успя да се разпише след центриране на Патрис Евра, тъй като ударът му с глава беше спасен от Шчесни.

След това Арсенал изравни играта и започна да търси победен гол, но беше напът да бъде наказан. В края на мача резервата Райън Гигс проби, но не успя да намери позиция за удар и защитата на домакините успя да го блокира. В търсене на победата Сър Алекс Фъргюсън пусна в игра Хавиер Ернандес, докато “торчиите” продължиха да натискат съперника. Нов гол не падна, а равенството изглежда справедлив резултат.

Арсенал – Манчестър Юнайтед 1:1
1:0 Уолкът (2), 1:1 Ван Перси (43-дузпа)

Арсенал: Шчесни, Саня, Мертезакер, Кошчиелни, Гибс, Росицки (61-Уилшир), Артета, Уолкът, Рамзи (78-Окслейд-Чембърлейн), Касорла, Подолски (71-Жервиньо)

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Рафаел (73-Андерсон), Евра, Джоунс, Фърдинанд, Еванс, Валенсия, Карик, Нани (82-Гигс), Рууни (88-Ернандес), Ван Перси

Лондон, “Емирейтс” – 60 112 зрители
Съдия: Фил Дауд
Жълти картони: Саня, Уолкът (Арсенал); Рафаел, Джоунс, Еванс, Валенсия, Ван Перси (Манчестър Юнайтед)

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 35 КРЪГ
27.04.13
14:45 ч.
Манчестър Сити – Уест Хям 2:1
1:0 Серхио Агуеро (28), 2:0 Яя Туре (83), 2:1 Анди Керъл (90)
Саутхемптън – Уест Бромич 0:3
0:1 Фортуне (6), 0:2 Лукаку (67), 0:3 Лонг (77)
Уигън – Тотнъм 2:2
0:1 Бейл (9), 1:1 Бойс (11), 2:1 МакМанаман (49), 2:2 Бойс (89-авт.)
27.04.13
19:30 ч.
Нюкасъл – Ливърпул 0:6
0:1 Даниел Агер (3), 0:2 Джордан Хендерсън (17), 0:3 Даниел Стъридж (54), 0:4 Даниел Стъридж (60), 0:5 Фабио Борини (74), 0:6 Джордън Хендерсън (76)
28.04.13
15:30 ч.
Рединг – КПР 0:0
28.04.13
17:00 ч.
Челси – Суонзи 2:0
1:0 Оскар (43), 2:0 Франк Лампард (45-дузпа)
28.04.13
18:00 ч.
1:0 Тио Уолкът (2), 1:1 Робин ван Перси (43-дузпа)
29.04.13
22:00 ч.
Астън Вила – Съндърланд (Нова Спорт)
Баланс: 161 мача, 67 победи за Астън Вила, 41 равенства, 53 победи за Съндърланд

Заб.: Посоченият баланс е само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК