Манчестър Юнайтед измъкна точка при гостуването си на Уест Хям в отложен мач от 29 кръг. Робин ван Перси вкара от засада за равенството 2:2 в Лондон.

Рикардо Ваз Те даде аванс на “чуковете” в 16-ата минута, когато с глава засече центриране на Анди Керъл. Четвърт час по-късно гостите изравниха. Антонио Валенсия вкара с глава след асистенция на Шинджи Кагава.

Мохамед Диаме се разписа в 55-ата минута с удар извън наказателното поле, което трябваше да се окаже победното попадение за Уест Хям, но в 77-ата минута Робин ван Перси изравни.

Холандецът беше точен при добавката на удар на Шинджи Кагава, който се отби в двете греди. Ван Перси обаче беше в засада при попадението.

Карлос Тевес вкара късен гол за Манчестър Сити, който се оказа достатъчен за успеха с 1:0 над Уигън. Аржентинецът се разписа седем минути преди края, след като се освободи от опеката на Пол Шарнър и Жорди Гомес.

Равенството на Манчестър Юнайтед и успехът на Манчестър Сити означават, че “гражданите” имат математически шансове за титлата в Англия. “Червените дяволи” водят с 13 точки пет кръга преди края. Сити има мач по-малко, което означава, че може да спечели 18 точки до края на сезона.

КПР – Съндърланд 3:1
0:1 Стивън Флетчър (20), 1:1 Лоик Реми (30), 2:1 Андрос Таунзент (70), 3:1 Джърмейн Джинъс (90)
09.03.13
17:00 ч.
Рединг – Астън Вила 1:2
1:0 Нейтън Бейкър (32-автогол), 1:1 Кристиан Бентеке (33), 1:2 Гейбриъл Агбонлахор (45)
09.03.13
17:00 ч.
Уест Бромич – Суонзи 2:1
0:1 Люк Мур (33), 1:1 Ромелу Лукаку (49), 2:1 Джонатан де Гузман (61)
10.03.13
17:00 ч.
Нюкасъл – Сток Сити 2:1
0:1 Джонатан Уолтърс (67-дузпа), 1:1 Йоан Кабай (73), 2:1 Папис Сисе (90+2)
10.03.13
18:00 ч.
Ливърпул – Тотнъм 3:2
1:0 Луис Суарес (21), 1:1 Ян Вертонген (45), 1:2 Ян Вертонген (53), 2:2 Стюърт Даунинг (66), 3:2 Стивън Джерард (82-дузпа)
16.04.13
21:45 ч.
Арсенал – Евертън 0:0
17.04.13
21:45 ч.
Уест Хям – Манчестър Юнайтед 2:2
1:0 Рикардо Ваз Те (16), 1:1 Антонио Валенсия (31), 2:1 Мохамед Диаме (55), 2:2 Робин ван Перси (77)
Фулъм – Челси 0:3
0:1 Давид Луис (30), 0:2 Джон Тери (43), 0:3 Джон Тери (71)

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК