Ливърпул спря серията на Тотнъм от 12 мача без загуба във Висшата лига, след като в среща от 29 кръг се наложи с 3:2. Звездата на “шпорите” Гарет Бейл, който вкара 7 гола в последните пет мача на тима в първенството, този път не успя да се разпише.

Луис Суарес даде аванс на “червените” в 21-ата минута, но Ян Вертонген изравни точно преди почивката, когато с глава засече центриране на Бейл.

В 53-ата минута белгиецът даде аванс на Тотнъм, след като отново получи асистенция от Гарет Бейл. 13 минути по-късно Стюърт Даунинг изравни за Ливърпул, след като се възползва от лошо връщане на Кайл Уокър.

Девет минути преди края Луис Суарес беше фаулиран от Беноа Асу-Екото в наказателното поле и Стивън Джерард беше точен при изпълнението на отсъдената дузпа.

Победата изкачи Ливърпул на пето място в класирането с 45 точки, само на две зад петия Арсенал. Тотнъм, който няма успех като гост на “Анфилд” вече две години, все още е трети с 54 точки, две пред Челси, който е с мач по-малко.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 29 КРЪГ
09.03.13
14:45 ч.
Уест Хям – Манчестър Юнайтед – отложен заради ФА Къп
Баланс: 113 мача, 37 победи за Уест Хям, 23 равенства, 53 победи за Манчестър Юнайтед
КПР – Съндърланд 3:1
0:1 Стивън Флетчър (20), 1:1 Лоик Реми (30), 2:1 Андрос Таунзент (70), 3:1 Джърмейн Джинъс (90)
09.03.13
17:00 ч.
Рединг – Астън Вила 1:2
1:0 Нейтън Бейкър (32-автогол), 1:1 Кристиан Бентеке (33), 1:2 Гейбриъл Агбонлахор (45)
09.03.13
17:00 ч.
Уест Бромич – Суонзи 2:1
0:1 Люк Мур (33), 1:1 Ромелу Лукаку (49), 2:1 Джонатан де Гузман (61)
Нюкасъл – Сток Сити 2:1
0:1 Джонатан Уолтърс (67-дузпа), 1:1 Йоан Кабай (73), 2:1 Папис Сисе (90+2)
10.03.13
18:00 ч.
Ливърпул – Тотнъм 3:2
1:0 Луис Суарес (21), 1:1 Ян Вертонген (45), 1:2 Ян Вертонген (53), 2:2 Стюърт Даунинг (66), 3:2 Стивън Джерард (82-дузпа)
16.04.13
21:45 ч.
Арсенал – Евертън
Баланс:
183 мача, 90 победи за Арсенал, 39 равенства, 54 победи за Евертън

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК