Джон Тери вкара два гола за Челси при победата с 3:0 като гост на Фулъм в отложен мач от 29 кръг на Висшата лига. С този успех “сините” се върнаха на третото място в класирането.

Българският нападател Димитър Бербатов игра цял мач за домакините, докато при резервите на “котиджърс” остана родният национал Станислав Манолев.

Фулъм можеше да вземе ранен аванс, но Брайън Руис стреля от воле над вратата, а след това Петър Чех спаси удара на Урби Емануелсон от границата на наказателното поле.

Давид Луис увенча своя мач № 100 за Челси с гол, при който с удар от 35 метра изненада вратаря Марк Шварцър. В 43-ата минута Джон Тери се разписа с глава след центриране на Хуан Мата.

В 71-ата минута капитанът на “сините” реализира втория си гол. Фернандо Торес би с глава след центриране от корнер, а Тери продължи движението на топката към мрежата точно пред главата на защитник на домакините.

Победата сложи край на серията на Челси от три поредни загуби във Висшата лига като гост. Тимът на Рафаел Бенитес взе преднина пред Арсенал и Тотнъм в борбата за местата в Шампионската лига. “Сините” са трети с 61 точки, една пред “артилеристите” и три повече пред “шпорите”.

0:1 Давид Луис (30), 0:2 Джон Тери (43), 0:3 Джон Тери (71)

Фулъм: Шварцър, Рийзе (67-Родайега), Сендерос, Хангеланд, Рийтер, Карагунис (76-Фримпонг), Емануелсон, Енох, Бербатов, Петрич (82-Фрей), Руис
Резерви: Етеридж, Ричардсън, Хюз, Манолев, Фримпонг, Фрей, Родайега

Челси: Чех, Иванович, Давид Луис, Тери, Бъртранд, Рамирес (76-Микел), Лампард, Мата (81-Ба), Маузес, Азар (69-Оскар), Торес
Резерви: Търнбул, Аспиликуета, Оскар, Микел, Бенаюн, Аке, Ба

Лондон, “Стамфорд Бридж” - 25 002 зрители
Съдия: Майк Дийн
Жълти картони: Руис, Сендерос (Фулъм); Иванович (Челси)

КПР – Съндърланд 3:1
0:1 Стивън Флетчър (20), 1:1 Лоик Реми (30), 2:1 Андрос Таунзент (70), 3:1 Джърмейн Джинъс (90)
09.03.13
17:00 ч.
Рединг – Астън Вила 1:2
1:0 Нейтън Бейкър (32-автогол), 1:1 Кристиан Бентеке (33), 1:2 Гейбриъл Агбонлахор (45)
09.03.13
17:00 ч.
Уест Бромич – Суонзи 2:1
0:1 Люк Мур (33), 1:1 Ромелу Лукаку (49), 2:1 Джонатан де Гузман (61)
10.03.13
17:00 ч.
Нюкасъл – Сток Сити 2:1
0:1 Джонатан Уолтърс (67-дузпа), 1:1 Йоан Кабай (73), 2:1 Папис Сисе (90+2)
10.03.13
18:00 ч.
Ливърпул – Тотнъм 3:2
1:0 Луис Суарес (21), 1:1 Ян Вертонген (45), 1:2 Ян Вертонген (53), 2:2 Стюърт Даунинг (66), 3:2 Стивън Джерард (82-дузпа)
16.04.13
21:45 ч.
Арсенал – Евертън 0:0
17.04.13
21:45 ч.
Уест Хям – Манчестър Юнайтед 2:2
1:0 Рикардо Ваз Те (16), 1:1 Антонио Валенсия (31), 2:1 Мохамед Диаме (55), 2:2 Робин ван Перси (77)

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК