Фулъм победи драматично Куинс Парк Рейнджърс с 3:2 в последен мач от 31-ия кръг на Висшата лига. В герой на вечерта се превърна Димитър Бербатов. Българинът заби първите два гола за домакините и бе с основен принос за успеха. Фулъм завърши мача с 10 души, след като Стив Сидуел бе изгонен 11 минути преди края. Бербатов водеше атаката на домакините, докато Станислав Манолев бе оставен извън групата.

Мачът започна отлично за домакините. Бранителят на КПР Крис Самба повали Ашкан Дежага в пеналта и съдията веднага посочи бялата точка. Бербатов изпълни хладнокръвно дузпата и изпрати топката в единия ъгъл, а вратаря в другия – 1:0 за Фулъм.
За 11-и път тимът на Мартин Йол повежда от началото на сезона у дома. Това пък бе четвърти пореден мач за нашето момче, в което вкарва гол. Преди днешната среща Бербо наказа Сток Сити (1:0), Съндърланд (2:2), както и бившия си тим Тотнъм, донасяйки успеха на "котиджърс" с 1:0.

Уникална грешка на Крис Самба в 22-ата минута позволи на домакините да удвоят. Защитникът се засуети, топката му бе отнета пред наказателното поле и поета от Бербатов. Българинът нахлу в пеналта и простреля Жулио Сезар за 2:0. За трети път бившият ни национал вкарва два гола за Фулъм в един мач от Висшата лига. Преди това той го стори срещу Уест Бромич Албиън и срещу Арсенал. Благоевградчанинът вече има 13 попадения от началото на сезона.

Всички надежди за обрат на гостите рухнаха окончателно в 41-ата минута. Тогава ветеранът Йор Арне Рийзе направи пробив по левия фланг и центрира остро пред вратата. Там бранителят на гостите Клинт Хил се опита да изчисти топката, но вместо това след нескопосаната му намеса, си заби неспасяем автогол – 3:0. В 45-ата минута Карагунис не можа да отиграе един пас, Адел Таарабт отне топката и с кинжален шут от границата на пеналта прониза стража на домакините Марк Шварцер – 3:1.

В 48-ата минута Куинс Парк имаше отличен шанс да върне интригата. Таарабт бе спънат в наказателното поле от Карагунис и съдията даде дузпа за гостите. Шварцер обаче спаси шута на Лоик Реми от 11-те метра, а после топката беше изчистена на безопасно разстояние. Само 3 минути по-късно французинът поправи грешката си. Той овладя пас на около 20 метра от вратата, пребори двама защитници и с неспасяем шут препарира безпомощния Шварцер – 3:2.

В 79-ата минута домакините останаха с човек по-малко на терена. Стив Сидуел извърши безумен фаул срещу Траоре някъде около центъра на терена и получи червен картон. С 10 души за футболистите на Йол стана още по-трудно да удържат страхотния натиск на съперника, но накрая те триумфираха с безценните три точки.

Фулъм - Куинс Парк 3:2
1:0 Димитър Бербатов (8-дузпа), 2:0 Димитър Бербатов (22), 3:0 Клинт Хил (41-автогол), 3:1 Адел Таарабт (45), 3:2 Лоик Реми (51)

Лондон, стадион "Крейвън Котидж" - 25 117
Съдия: Лий Пробърт
Жълти картони: Сендерос, Ритер (Фулъм); Хил (КПР)
Червен картон: Сидуел (Фулъм, 79)
ФУЛЪМ: 1.Марк Шварцер, 27.Саша Ритер, 4.Филип Сендерос, 5.Бреде Хангеланд, 3.Джон Арне Рийзе, 24.Ашкан Дежага (38- 28. Урби Емануелсон, 80 -12. Емануел Фримпонг ), Стив Сидуел, 14.Йоргос Карагунис, 16.Деймиън Дъф, 11.Брайън Руис, 9.Димитър Бербатов
Резерви: 38.Нийл Етъридж, 18.Аарън Хюз, 15.Киърън Ричардсън, 21.Керим Фрай, 20.Уго Родайега
Мениджър: Мартин Йол

КПР: 33.Жулио Сезар, 19.Жозе Босингва, 5.Кристофър Самба, 6.Клинт Хил (46 – 15. Недум Онуоха), 3.Арманд Траоре (84 – 12. Джейми Маки), 29.Андрос Таунсенд, 40.Стефан Мбиа, 16.Джърмейн Джинъс, 10.Адел Таарабт (75 – 23. Дейвид Хюлет), 25.Боби Замора, 18.Лоик Реми

Арсенал – Рединг 4:1
1:0 Жервиньо (11), 2:0 Санти Касорла (48), 3:0 Оливие Жиру (67), 3:1 Хал Робсън-Кану (68), 4:1 Микел Артета (77-дузпа)
30.03.13
17:00 ч.
Манчестър Сити – Нюкасъл 4:0
1:0 Карлос Тевес (41), 2:0 Давид Силва (45), 3:0 Венсан Компани (56), 4:0 Джеймс Пърч (69)
30.03.13
17:00 ч.
Саутхемптън – Челси 2:1
1:0 Джей Родригес (23), 1:1 Джон Тери (33), 2:1 Рики Ламбърт (35)
30.03.13
17:00 ч.
Суонзи – Тотнъм 1:2
0:1 Ян Вертонген (7), 0:2 Гарет Бейл (21), 1:2 Мичу (71)
30.03.13
17:00 ч.
Уест Хям – Уест Бромич 3:1
1:0 Анди Керъл (16), 2:0 Гари О'Нийл (28), 3:0 Анди Керъл (80), 3:1 Греъм Доранс (88-дузпа)
Астън Вила – Ливърпул 1:2
1:0 Кристиан Бентеке (31), 1:1 Джордан Хендерсън (47), 1:2 Стивън Джерард (60-дузпа)
01.04.13
22:00 ч.
Фулъм – КПР 3:2
1:0 Димитър Бербатов (8-д), 2:0 Димитър Бербатов (22), 3:0 Клинт Хил (41-авт.), 3:1 Адел Таарабт (45), 3:2 Лоик Реми (51)

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК