Тотнъм се изкачи на трето място във Висшата лига след победа с 2:1 над Суонзи като гост. Така “шпорите” се възползваха от издънката на Челси срещу Саутхемптън (1:2).

След две поредни загуби в първенството, тимът на Андре Вияш-Боаш взе ранен аванс на “Либърти Стейдиъм”. Ян Вертонген се разписа в 7-ата минута след двойно подаване с Гарет Бейл. Четвърт час по-късно Вертонген подаде на Бейл, който с удар от 20 метра прати топката във вратата на Михел Ворм.

Нейтън Дайър с глава стреля в напречната греда на вратата на Брад Фридъл. През второто полувреме домакините упражниха натиск и в 71-ата минута Мичу върна един гол. Въпреки това гостите удържаха аванса си до края на мача.

Уест Хям победи Уест Бромич с 3:1 и увеличи шансовете си за оцеляване във Висшата лига. “Чуковете” са на шест точки пред зоната на изпадащите.

Анди Керъл откри резултата в 16-ата минута след удар с глава, но след това вратарят на Уест Хям Юси Яскелайнен спаси няколко опасности.

Гари ОНийл удвои в 28-ата минута, а Керъл вкара трети гол за домакините с удар от воле десет минути преди края. В 88-ата минута Греъм Доранс от дузпа върна един гол за Уест Бромич.

“Дроздовете” завършиха мача с човек по-малко. Юсуф Малумбу беше изгонен в добавеното време, след като изрита топката срещу Гари ОНийл.

Халфът на Уест Хям Кевин Нолън изигра своя мач № 450 за първенство. До момента той е носил екипите на Болтън и Нюкасъл.

Арсенал – Рединг 4:1
1:0 Жервиньо (11), 2:0 Санти Касорла (48), 3:0 Оливие Жиру (67), 3:1 Хал Робсън-Кану (68), 4:1 Микел Артета (77-дузпа)
30.03.13
17:00 ч.
Манчестър Сити – Нюкасъл 4:0
1:0 Карлос Тевес (41), 2:0 Давид Силва (45), 3:0 Венсан Компани (56), 4:0 Джеймс Пърч (69)
30.03.13
17:00 ч.
Саутхемптън – Челси 2:1
1:0 Джей Родригес (23), 1:1 Джон Тери (33), 2:1 Рики Ламбърт (35)
30.03.13
17:00 ч.
Суонзи – Тотнъм 1:2
0:1 Ян Вертонген (7), 0:2 Гарет Бейл (21), 1:2 Мичу (71)
30.03.13
17:00 ч.
Уест Хям – Уест Бромич 3:1
1:0 Анди Керъл (16), 2:0 Гари О'Нийл (28), 3:0 Анди Керъл (80), 3:1 Греъм Доранс (88-дузпа)
Баланс: 25 мача, 8 победи за Фулъм, 4 равенства, 13 победи за КПР

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК